Dveře do stavebního pouzdra

Zasouvání dvou křídel proti sobě zajistí stavební pouzdro Komfort

Zdá se vám jako dobrý nápad dveře neotvírat, ale jednoduše je zasunout do zdi? Stavební pouzdro vás ve výběru dveří, které do něho budou zajíždět, nijak neomezí. Pouzdro totiž zajistí snadný a bezproblémový pojezd všech druhů dveří, dokonce i tak specifické varianty, jakou jsou celoskleněné dveře. Do pouzdra lze zasouvat plné či prosklené dveřní křídlo nebo například dveře vyrobené z moderních odlehčených materiálů.

Co s většími rozměry
Pokud hodláte použít větší rozměry dveřního křídla, není to rovněž žádný problém. Standardní vyráběná pouzdra pojmou dveřní křídlo o šířce 650, 750, 850, 950, 1050, 1150 a 1250 centimetrů. „Běžně je dostupné také pouzdro pro dveře vysoké 210 centimetrů,“ upřesňuje Petr Paksi, obchodní ředitel firmy J.A.P., která stavební pouzdra vyrábí. Kdybyste chtěli přesáhnout i zmiňované rozměry, můžete si nechat vyrobit stavební pouzdro, neboli plechovou kapsu pro dveře na míru.
A jak je to s dveřmi dvoukřídlými? Právě ty se pro zasouvání do stavebního pouzdra hodí výborně, protože v podstatě vytvoří jednu velkou posuvnou stěnu. Zasunutím do pouzdra dveře dočasně zmizí a získáte tak rázem jeden velký prostor. „Dvě dveřní křídla můžete zasouvat paralelně za sebe na jednu stranu, a to pomocí pouzdra Parallel, nebo proti sobě do opačného směru. K tomu slouží systém dvou stavebních pouzder Komfort propojených vodicí lištou,“ doplňuje Petr Paksi.
Stavební pouzdra jsou univerzální a pasují do nich všechny modely od významných českých značek jako je například Sapeli, Šimbera, Topdoors, Topdoors cz Ostrava, Solodoor,  Masonite cz, Pol-skone, Prüm nebo Vltavín obchodní s.r.o. Výhodou tedy je, že vzhled dveřního křídla můžete vybírat čistě podle vašeho vkusu. Na první pohled se dveře budou lišit pouze tím, že nebudou mít klasické závěsy ani kliku.

Dají se i zamykat
Je tu ale ještě jedna věc, která by vás vzhledem k praktičnosti zasouvacích dveří do pouzdra měla zajímat. Lze zasouvací dveře zamykat? I to je možné, protože kromě madel a mušlí může být součástí dveří zámek, který dveřím vůbec nebrání v zasouvání do pouzdra. Zamykání využijete především v koupelně či na toaletě.
Stavební pouzdro dovoluje všechno, co správným dveřím nesmí chybět. K tomu pak přičtěte maximální pohodlí, úsporu místa a moderní design. Bližší informace najdete na www.schody-jap.cz nebo www.schodyasyn.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Dveře do stavebního pouzdra