Nejlepší truhlářství. Jak ho vybrat?

Můj otec byl truhlářem, proto jsme celý život měli veškeré dřevěné prvky zcela v jeho režii. Ovšem nejen to. Díky tomu, že jsem mu viděl tzv. pod ruku, jsem toto řemeslo poznal blíže. Dokonale jsem pak rozpoznal, když cizí truhlář udělal něco špatně, nebo to odbyl. Jakmile můj tatínek odešel, nenašel jsem nikoho, kdo by uměl tuto práci vykonat jako on.

Dřevěný zahradní domek jako test kvality

I když jsem měl možnost poznat otcovu práci důkladně, přece jen jsem se nevydal stejným směrem, tudíž jsem v jeho povolání nemohl pokračovat dál. Abych si postavil dřevěný zahradní domek, to bych si tedy netroufl. Nicméně jsem jej potřeboval, a tak jsem začal hledat firmu, která mi sen splní. Oslovil jsem několik řemeslníků, selektoval jsem je podle referencí přátel. Ne, že bych byl takový ten věčně nespokojený klient, ale prostě vždy se našlo něco, co mi nevyhovovalo. A to je prostě špatně, když slevíte ze svých požadavků. Jednou to byla neochota přizpůsobit návrhy firmy mým představám. Poté to byl nedostatek výběru materiálů. Jindy šlo i o jisté osobní sympatie, kdy si s někým tzv. nesednete. I to rozhoduje, protože jakmile vidíte, že protistrana není zrovna nadšená, nechcete se s ní vidět podruhé. Pak jsem ale byl jednou u kamaráda na chatě a tam mne zaujala jeho dřevěná vrata. To zpracování. Hned jsem si vzpomněl na otcův rukopis. Kamarád mi tehdy řekl, že jde o práci Truhlářství Bohemia.

Volba dřevěné pergoly u domu

I když ono truhlářství nebylo zrovna blízko, nevadilo mi zajet do firmy a zkonzultovat s tamními pracovníky své požadavky. Už jen jejich přístup si mne získal. Nic nebyl problém. Dostal jsem návrhy na dřevěné zahradní domky na nářadí, mé představy jsme doladili zcela bez problémů. Dokonale jsme si rozuměli a přišli jsme společně na spoustu nápadů a vylepšení. Posléze z firmy zaměřili prostor a vytvořili výsledný návrh. Za krátkou dobu už stál dřevěný zahradní domek na mém pozemku. Přesně, jak jsem si jej představoval a jak by se líbil i mému otci. Navíc jsem dostal ještě slevu na další zakázku. To se výborně hodilo, protože jsme už dlouho uvažovali o podobě dřevěné pergoly u domu. I ona naprosto vyhovuje našim představám.

 

Komerční prezentace

Nejlepší truhlářství. Jak ho vybrat?

Zajímavé