Palubky rychle vylepší vaše bydlení

Nic nedokáže nahradit krásu přírodních materiálů. Ať již jde třeba o kámen, ale především o dřevo. Skvělým polotovarem, se kterým dokážou pracovat i průměrně zruční kutilové, jsou palubky. Tyto desky bývají již připraveny pro různé formy použití a snadno se instalují. Pojďte se podívat, co dokážou palubky s vašim interiérem.


Palubky rozhodně nejsou vhodné jen na obití interiéru staré chaty

Nemusíte se bát palubky v interiéru hojně používat a rozhodně se neuchylujte k napodobeninám a kompozitním materiálům. Díky moderní povrchové úpravě se nemusíte obávat, že palubkami podbité podkroví bude vypadat jako interiér horské chaty. Zkuste použít mléčné barvy, tzv. mlékovky, nebo barevné vosky v jedné vrstvě. Například bílý či modrý. Palubky tak dostanou zcela jiný nádech, interiér bude působit větší, s patinou, přesto moderně.

Vhodné budou i pro každého, kdo miluje styl Provence. Opět stačí patinování barevnými vosky a mnoho detailů v bytě s použitím palubek navodí atmosféru levandulemi provoněné krajiny.


 
 
Pro práci v interiéru se nejčastěji volí smrkové a borovicové palubky

Smrk je světlejší a i při delším působení světla na dřevo zůstane světlejším a s méně výraznou kresbou než borovice. Zajímavé bývají modřínové palubky. Používají se pro extrémnější podmínky, kde předpokládáme působení vlhkosti. Třeba i jako venkovní. Modřín má větší schopnost odolávat povětrnostním vlivům než smrk a borovice. Vysokou kvalitu mají rovněž cedrové palubky.

Palubky lze v interiéru používat pro podbití šikmých ploch v podkroví, jako podbití stropů, pro obklady stěn i různého nábytku. Vlastně jsou ideální, i když nějaký nábytek rekonstruujeme či přímo vyrábíme. Pomohou nám ušetřit a výsledný efekt je skvostný. Chcete velkou stolní desku ze dřeva a otřásla s vámi její cena? Udělejte ji z levnějšího materiálu, například z OSB desky, a obložte ji na povrchu palubkami. Přidejte podnoží. Takto si vyrobíte na míru stůl i do té největší jídelny, ale rovněž stůl pro kreativní činnosti ev. hraní deskovek. Pro ty potřebujete skutečně stůl velký.

Nejlepší podlaha je z palubek

Podlahových krytin je dnes nepřeberné množství. Setkáte se i s dřevěnými plovoucími podlahami. Ale zatímco podlahová palubka vám nabídne obvykle 18 až 22 mm poctivého dřeva, plovoucí podlaha ze dřeva pouhé 3 až 5 mm. Což je nesrovnatelně méně. Podlahy z palubek se dají snadno rekonstruovat a tato podlaha je v podstatě věčná, Navíc snadno opravitelná i při větší nehodě. Podlahám palubky skutečně sluší.


 
 
Pojďte s palubkami ven

Palubky patří i do exteriéru, i když zde je samozřejmě jejich životnost ovlivněna kvalitou povrchového nátěru či impregnace. Mohou mít různé profily, často se používají srubové palubky. Venkovní palubky se používají například jako obklady stěn po venkovním zateplení. Hodí se na rekonstruované štíty, na různé hospodářské budovy i další drobné stavby. Velkým hitem je dnes palubky pokládat vodorovně, což dává stavbě modernější vzhled. Nebojte se též šedých nátěrů. Ty jsou mezi architekty v kurzu.

Když chcete doma relaxovat

Co by to bylo za domácí wellness bez sauny? A čím by byla sauna bez palubkových obkladů? Pouštíte-li se tedy do stavby sauny, pořiďte si kvalitní saunové palubky. Rozhodně nejde pro saunu použít jakékoliv palubky. To proto, že je žádaná charakteristická vůně, kterou dřevu dávají smolníky. Vítané bývají též suky, které zas dělají ten správný design sauny. Pro sauny se používá severský smrk. Musí být správně vysušený, aby teplem nedošlo k deformování dřeva. Což platí u palubek obecně, ale přece jen v sauně je dřevo vystaveno ještě extrémnějším podmínkám a počítá se s mnohem vyššími teplotami, které na něj budou působit.

Kam pro palubky?

Zatoužili jste se pustit do stavby či rekonstrukce a přemýšlíte, kde koupit kvalitní palubky? DS Forest Trade nabízí palubky na podbití, na strop, srubové, interiérové, exteriérové i saunové, palubky, ze smrku, borovice i cedru. K dispozici je skvělé dřevo ze severských oblastí s lepšími funkčními vlastnostmi. Ve firmě pořídíte též veškeré příslušenství pro palubky ­– upevňovací spony, lazury a vosky.

 

 

 

Komerční prezentace

Palubky rychle vylepší vaše bydlení