Dřevěný plot stále jako nový? S Bochemitem je to hračka.

Rubrika: Market

Uvažujete o pořízení nového dřevěného plotu? Nebo váš plot zešednul, oprýskal, obrostl mechem nebo se dokonce rozpadá? Abychom udrželi dlouhou životnost plotu, stav bez nutné údržby a samozřejmě jeho krásný vzhled, je vhodné využít Bochemit pro dokonalý systém jeho ochrany.
Proč? Dřevo použité v exteriéru, a to nejen na stavbu plotu, je stále živý organismus. Díky působení klimatických podmínek (déšť, změny teplot, UV záření) hrozí jeho napadení dřevokazným hmyzem, houbami nebo plísněmi. Nejvíce je ohroženo dřevo v přímém kontaktu s půdou. Ochrana lakem nebo barvou na dřevo není dostatečná. V důsledku teplotních výkyvů totiž dochází k rozpínání a smršťování dřeva, při němž v krycím nátěru vznikají prasklinky. Jsou-li praskliny větší, je dřevo bez impregnace vystaveno zvýšenému nebezpečí napadení biotickými škůdci, kteří mohou prasklinami pronikat do dřeva.

Při stavbě nového plotu je nejjednodušší nakoupit už profesionálně impregnované dřevo na pilách. Dřevo v kontaktu s půdou dostatečně ochrání pouze vakuo-tlaková impregnace Bochemitem Forte Profi, pro ostatní dřevo postačí máčení Bochemitem QB Profi. Pokud se rozhodnete pro impregnaci sami, použijte Bochemit Opti F+ a dřevo jím natřete štětcem podle jednoduchého návodu na etiketě.

V případě renovace plotu z něho nejprve odstraňte nečistoty. Pokud je dřevo i plesnivé, plíseň neodstraňujte hadrem ani jinak mechanicky, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů do ovzduší a k jejich dalšímu šíření. Použijte BOCHEMIT proti plísním. Před prvním použití pro jistotu vyzkoušejte jeho účinek na malém méně viditelném kousku dřeva. Při silném zešednutí nebo napadení plísní postup několikrát zopakujte.

Dřevo lehce přebruste, impregnace i lazura bude lépe vsakovat. Pro impregnaci opět použijte Bochemit Opti F+. Nezapomeňte ošetřit také nové dřevo, pokud budete některé části plotu úplně měnit. Po zaschnutí impregnace, což je v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu zhruba za 4-24 hodin, natřete dřevo ze všech stran olejovým napouštědlem BOCHEMIT Estetik. Velmi dobře to jde válečkem. Kromě požadovaného odstínu získá plot i ochranu proti UV záření a pronikání vody. Stačí důkladně zamíchat, neředit. Je vhodné použít 2 až 3 vrstvy podle savosti podkladu. Do práce se pusťte nejlépe ráno nebo večer bez přímého slunce pražícího na plot a když nefouká vítr, aby se do čerstvého nátěru nedostal prach.

www.bochemit.eu

Komerční prezentace

Dřevěný plot stále jako nový? S Bochemitem je to hračka.