Moskytiéry

Moskytiéru můžeme k pergole uchytit stejným způsobem jako záclonu na okno

Klasická závěsná moskytiéra nám v paměti vyvstane ve scénách z filmů z koloniálních dob, kdy chránila spící na lůžku v tropických oblastech. Jenže obtížného hmyzu nejsme v létě ušetřeni ani v našich zeměpisných šířkách, a tak nám tyto vzdušné textilie udělají stejně dobrou službu na zahradě.

Zejména romantický večer dokážou zkazit komáři a další hmyz přilákaný světlem. Vyzrajeme nad nimi tím, že zahradní sezení přesuneme do altánku, jehož stěny tvoří buď hustá, ale průsvitná tkanina, nebo sítě proti hmyzu. Levnějším a skladnějším řešením bude moskytiéra na slunečník.

Letní kuchyni či pergolu ochráníme sítí, kterou koupíme v odpovídajícím rozměru v metráži. Využít můžeme i hustou záclonu, jíž do spodního lemu všijeme záclonová olůvka, která ji udrží pevně u podlahy.

V letním horku poskytne altán s moskytiérou místo pro příjemný spánek (Tchibo)

Poklopy ze síťované textilie nebo pletiva zabezpečí naše jídlo na stole či piknikové dece. Nemusíme se tak obávat vosího či včelího bodnutí.

Dobrá rada

Čím je tkanina hustší, tím lépe nás ochrání, a to i před drobným hmyzem.

Síťované separé

Nerušenou relaxaci na houpačce či spánek na lehátku po nedělním obědě zajistí závěsná moskytiéra nebo moskytiéra instalovaná přímo na konstrukci houpačky.

Text: Zuzana Ottová
Foto: Archiv firem a Shutterstock

Moskytiéry