Křeslo jako nové

Rubrika: Interiér

Ve starém křesle se dobře sedí, ale potah má už poněkud „obnošený“? Můžete ho svěřit odborníkovi, který ho nově očalouní, nebo sami ušít snímatelný potah.

Patchworková pokrývka zakryje celé křeslo (autorka Simona Šujanská)

Nemusíte se držet původního vzhledu, nová barva a vzor dokážou křeslo k nepoznání proměnit. Zvolit můžete potah jednobarevný, s drobným květovaným vzorem, jednoduchý proužek nebo káro.

Zkusit můžete i kombinaci dvou i více barev a vzorů. Originální bude kontrast „starého“ tvaru křesla a moderního vzoru, například zvířecí srsti, velkých květů či různých nevšedních dekorů.

Nový potah promění vaše křeslo

S novým čalouněním staré křeslo omládne

Hledáte jednodušší způsob proměny křesla? Pak ho volně zahalte do pevnější splývavé látky, patchworkové deky nebo kožešin. Tento přehoz může být v celku a zakrýt celé křeslo, nebo širokým pruhem zakryjeme sedák a opěradlo a jinými kusy čalouněné opěrky. Záleží na tvaru křesla.

Tip pro ty, kteří si budou kupovat křeslo nové: někteří výrobci, například IKEA, prodávají ke křeslům i samostatné snímatelné potahy. Můžete si tedy hned pořídit pro své křeslo několik nových „převleků“.

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: PAVEL VESELÝ, IKEA A ARCHIV

Křeslo jako nové

Křeslo jako nové