Vaříme se silikonem

Rubrika: Interiér

Silikon je oblíbený pro své vlastnosti. Jeho nepřilnavý povrch ničím nepoškrábete ani jen tak neponičíte, jeho údržba je přitom velmi jednoduchá. Díky své odolnosti vůči extrémním teplotám je s oblibou využíván při pečení (až 280 ˚C) či mražení (až -40 ˚C).

Silikonové formičky na muffiny

Výrobky jsou zdravotně nezávadné, nepohlcují pachy a pokrmy, které se v nich pečou, se nikdy nepřipálí. Můžete je používat v elektrických či plynových troubách i v mikrovlnkách. Výhodnou je také jejich nízká hmotnost, variabilita a skladnost. Výrobky ze silikonu díky svému barevnému provedení a modernímu designu i příjemně oživí interiér kuchyně. Při manipulaci s horkým nádobím oceníte praktické podložky nejen pod hrnce či pekáče. Například Sconto Nábytek nabízí nejrůznější druhy a barvy podložek s praktickým očkem pro případné zavěšení, cena je 69 Kč.

Hravé pečení

Silikonové formy ve tvaru srdce

Silikonové formy nemusíte vymazávat tukem, vysypávat moukou nebo při pečení používat speciální pečicí papír. Pokrm se nikdy nepřipálí. Použitou formu snadno umyjete (lze dát i do myčky). Sada šesti barevných formiček – košíčků stojí 69 Kč. Forem různých tvarů a velikostí existuje celá řada. Díky velmi praktickému, snadno omyvatelnému, nepřilnavému a hlavně skladnému „válu“ ušetříte v kuchyni spoustu místa a příprava nejrůznějších těst bude daleko snazší. V rozměru 40 x 50 cm stojí kolem tří set korun.

Nevšední ledové kostičky

Osvěžující drink nebo limonádu pro děti oživíte zajímavými kostičkami rozličných tvarů. Ze silikonové formy led velmi snadno vyloupnete. Děti budou nadšené, když do formy nalijete koncentrát sirupu a pak vhodíte do sklenice s vodou – kostičky (obrazce) budou krásně barevné a veselé. Dospělí si svůj drink mohou zkrášlit a ochutit např. ledovou „kostkou“ s mátou. Sconto Nábytek je nabízí za 49 Kč.

Nůž, který neztupíte

Silikonové nože

Praktický nůž, který by vám v kuchyni rozhodně neměl chybět. Pokrmy se na něj nelepí, je zdravotně nezávadný a použít ho můžete klidně i na krájení přímo na teflonovém povrchu. Cena je kolem sta korun.

Veselá mašlovačka

Vyzkoušejte speciální silikonovou mašlovačku, která se jen tak neopotřebí a nezpuchří. V marinádách či krémech nezanechá drobné částečky či nežádoucí pach výrobku. Měkce a snadno rozetře jakoukoliv tekutinu i v málo přístupných místech. Pohodlně ji umyjete v myčce. V různých barvách ji zakoupíte kolem 40 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: SCONTO NÁBYTEK

 

Vaříme se silikonem