Krásné a praktické detaily

Misky na mýdlo a kelímky ozdobené roztomilým květinovým motivem se k venkovskému stylu hodí (Na chalupu)

Zařizování koupelny nekončí u výběru obkladu a sanitární keramiky. Podobnou pozornost bychom měli věnovat také volbě menších doplňků, které pomohou využít prostor a zároveň podtrhnou její styl.

Dokonalost koupelny závisí často na detailech. Zvlášť u menších prostor bychom si na organizaci maličkostí měli opravdu dát záležet, aby každá věc měla své místo a koupelna působila uklizeně. Povede-li se doplňky perfektně sladit se zbytkem koupelny, jsou pomyslnou třešničkou na dortu.

Důležitý je materiál i tvar

Materiál, ze kterého jsou doplňky vyrobeny, by měl korespondovat s ostatními zařizovacími předměty. Nejčastěji jsou z nerezu nebo pochromovaného kovu, často se kombinují se sklem. K retrostylu zase neodmyslitelně patří mosaz. Milovníci přírodního stylu pak nejspíš dají přednost dřevu, které prostor zútulní.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Koupelny:

Sprchové hlavice

Nafukovací vířivky

Střídmost v koupelnách

Jak nafouknout koupelnu

Je tady teplo!

Sprchový kout: s vaničkou, nebo bez ní?

________________________________________________________________________

Doplňky sjednotí vzhled

Pokud řešíme doplňky pro celou koupelnu, měli bychom si promyslet, jak budou jednotlivé kousky vypadat ve vzájemné kombinaci a jestli se budou hodit také k obkladům, dlažbě a dalším zařizovacím prvkům. Práci nám může usnadnit, pokud se rovnou poohlédneme po sérii od jednoho výrobce, ze které pak už jen zvolíme vhodné kousky. Najít totiž například podobný odstín mosazných doplňků různých firem může být leckdy docela oříšek.

Kombinace skla a nerezu zaručuje snadnou údržbu (RAVAK)

Šrouby, nebo lepidlo?

Zvážit bychom měli určitě také to, zda budeme chtít nástěnné doplňky do zdi přivrtat, nebo zda dáme přednost připevnění lepením. Pokud je napevno přišroubujeme, je to určitě nejodolnější řešení a u některých to ani jinak nejde. Není-li to ale z nějakého důvodu možné, některé menší předměty, jako jsou třeba držák na mýdlo, kartáčky nebo háček na ručník, lze ke zdi také přilepit speciálním lepidlem.

Dobrá rada

U nástěnných koupelnových doplňků bychom určitě neměli podceňovat kvalitu. Když už kvůli nim vyvrtáme díru do dlaždiček, měly by nám sloužit pěknou řádku let.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Shutterstock a archiv firem

Krásné a praktické detaily