Zima chalupě sluší

Kromě horských oblastí si pravé zimy se sněhovou nadílkou neužíváme, ale zato zatím šetříme na topení, protože chalupu postačí vytápět jen na minimum. I tak se občas potřebujeme zachumlat.

 

 

Znáte to, sednete si na pohovku, začtete se do knihy. V krbu nebo v kamnech vesele praská, plameny se příjemně mihotají, ale na vzdálené pohovce vám za chvilku vystydnou ramena, záda i nohy.

 

 

Přijde vhod zachumlat se do měkoučkého pleteného nebo háčkovaného plédu či do hebké deky, které použijete také jako přehoz přes postel či pohovku. Dopřejete si tak teplo a zároveň proměníte interiér chalupy.

 

 

Polštářky
A zapomenout nesmíte ani na polštářky v hřejivém povlaku, ze kterých si vystelete na pohovce pohodlné hnízdo. Prodávají se povlaky z umělé i přírodní kožešiny, potěší a zahřejí i polštářky pletené. A když budou mít shodný vzor jako pléd nebo přehoz, výsledný efekt bude dokonalý.

 

 

Nezapomeňte na podlahu
Koberec s vysokým vlasem nebo ovčí kůže před sedačkou nedovolí, aby vás studily nohy. Navíc dodají místnosti na útulnosti a přívětivosti. A když kolem sebe rozmístíte pár svíček, nebo lucerničky, jejich svit přemění i méně útulný kout v příjemnou oázu klidu.

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: ROMOTOP, BELLA ROSE, WESTWING, IKEA, H & M, APROPOS, MADAM STOLTZ

 

Zima chalupě sluší