Koutek pro mě

Také někdy potřebujete alespoň na chvilku utéci od rodiny, schovat se před světem, být o samotě jen s knihou, muzikou či se nerušeně věnovat svému koníčku?

Asi každý touží po vlastním pokoji nebo koutku, který si může zařídit po svém předměty, které má rád. Třeba úplně odlišně od ostatního vybavení chaty nebo chalupy. Půjde o pracovní nebo relaxační koutek? Ideální je kombinace obou. Nesmí tu chybět pracovní či psací stolek, police, skříňka a zásuvky nebo boxy na nezbytné drobnosti a sbírky, křeslo nebo i pohovka, lampa. Nábytek nemusíte všechen kupovat, jednotný styl jim dodáte barvou (prodává se i patinovací) a sjednotíte jej dekoracemi a textilem.

Zóna žen – romantika, elegance i minimalismus
Žena si možná ráda vytvoří romantický koutek inspirovaný anglickým venkovem, atmosférou Provence, budoár v orientálním stylu nebo místo, kde se bude v klidu věnovat svému koníčku, ať je to čtení, šití, pletení nebo malování na hedvábí. Občas potřebujete ponechat rozdělanou práci a neuklízet ji pokaždé – a ve společné místnosti na stole by překážela.
Podle činnosti, kterou tu budete vykonávat, volte velikost stolu, doplňte židlí, skříňkou a koutek vyšperkujte křeslem, zrcadlem, koberečkem. Nezapomeňte na rámečky na obrazy a fotografie nebo koše na drobnosti.

Dobyvatel, námořník, kovboj i anglický džentlmen
Pánský pokoj nebo koutek může být třeba v námořnickém, koloniálním nebo country stylu. Ten pomůže navodit textil, obrázky a dekorativní předměty. Pro pohodlí a relaxaci nemůže chybět deka a pár polštářů. Jestli máte na chalupě volný pokoj nebo jeho větší část, můžete si tu vytvořit pravý mužský ráj. Třeba s kulečníkem, s karetním stolkem nebo s fotbálkem a televizorem, kde se muži mohou scházet s přáteli a vychutnávat si ryze chlapskou zábavu.

 

Naše rada
Kreativní žena nebo domácí kutil si svůj kout dokážou vytvořit třeba na galerii v patře, v podkrovním výklenku či v místě, kde se lomí schodiště do patra.

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: archiv firem a Shutterstock

Koutek pro mě

 

 

Koutek pro mě