Není nad šuplíky

Rubrika: Interiér

Kam se nejlépe a nejpřehledněji ukládají drobnější předměty? Do zásuvek a zásuveček, prostě do šuplíků!

Vždycky se hodí mít doma kus nábytku, do kterého se může schovat spousta drobností; kde se předměty dají roztřídit tak, aby každý měl své místo. Na to jsou ideální zásuvky. Když věci uložíte do zásuvek, nebudou se povalovat nikde po bytě. A snadno je najdete.

Malé i velké

Součástí skříní, příborníků, stolů i skříněk také bývají jedna dvě zásuvky. Ale pro větší množství všemožných maličkostí se vyplatí pořídit si kus nábytku pouze se šuplíky. Jedním typem je komoda s několika velkými hlubokými zásuvkami, vhodnými ovšem spíš pro rozměrnější předměty. Ideální je širší nižší či naopak užší vyšší skříňka, která má zásuvek nepočítaně – buď stejně velkých, nebo v různých velikostech a rozměrech. Do nich přehledně uložíme spoustu věci – jen si musíme pamatovat, co se ve kterém šuplíku skrývá!

Zásuvky úplně nejmenší

Úplně malé šuplíčky bývají v dřevěných nebo keramických šperkovnicích nebo boxech na kuchyňské koření a jiné drobnůstky. Bývají i hezky zdobené, malované, z odlišného materiálu než nábytek. Praktické zásuvky najdeme i jako součást předmětů, kde bychom je nehledali – například ve stojacích hodinách, v podstavci lampy či v dekorativní plastice, které tak nejen zdobí, ale ukryjí i nějaké to „tajemství“.

www.art-meridian.cz, www.anglickasezona.cz, www.aspectartstudio.cz, www.bellarose.cz, www.galerienahaji.cz, www.homart.cz, www.fler.cz, www.sanubabu.cz

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Michal Tvrz, archiv firem a Shutterstock

Není nad šuplíky

Není nad šuplíky