Koupelna může být barevnější

Rubrika: Interiér

Módní trendy sice propagují nebarevné obklady a dlažby v koupelnách, pro mnoho uživatelů je však příjemnější proteplit tento prostor veselými barvami.

Co dokáže udělat červený pruh v bílém obkladu (RAKO)

Připadají vám koupelny v současných módních barvách – bílé, šedé, antracitové, béžové, hnědé – příliš smutné, studené a nevýrazné? Barevné obkládačky, listely i dlaždice se samozřejmě také vyrábějí a jsou stále na trhu, takže stačí si jen vybrat ten správný barevný odstín. Aby působila koupelna vesele, nemusí být ovšem obložené stěny zářivě barevné od podlahy až ke stropu. Postačí jedna barevná stěna nebo i pruh

Ukázka různých formátů obkladů (RAKO)

Většinou postačí zkombinovat dva nebo tři druhy obkladů – decentní a barevnější, aby místnost byla výraznější. Barevné obkládačky mohou tvořit užší či širší svislé nebo vodorovné pruhy nebo různě velké plochy. Těmi se dají některá místa zvýraznit a přitáhnout k nim pozornost. Mohou se například objevit jen na jedné stěně nebo pouze na obkladu za vanou či ve sprchovém koutu, případně kolem umyvadla nebo orámovat zrcadlo.

Místnost rozzáří žlutá dlažba (Jika)

Někdy lze základní nebarevný obklad oživit aspoň barevnou listelou nebo jediným úzkým pruhem z barevné mozaiky nebo obkládaček.

Roli hrají formáty i dekor

Barevně obložené plochy ještě můžeme zdůraznit odlišnou velikostí a rozměry obkladů – často se používá drobná mozaika nebo menší formáty obkládaček.

Velké plochy stěn rozčlení modrobílá kombinace (Sapho)

Při pohledu zblízka se na jednobarevných obkladech uplatní i plastický dekor nebo dekor v provedení lesk a mat. V nabídce výrobců jsou i obkládačky s vícebarevným dekorem – geometrickým, ornamentálním, květinovým. Na větší stěně dobře vypadá barevně klidný obklad, doplněný jednobarevnými plochami a pruhem nebo pruhy z obkladů s pestřejším dekorem.

Kombinování barev, ploch a pruhů se dá dobře využít, potřebujeme-li opticky pozměnit rozměry místnosti – rozšířit, zúžit, snížit nebo zvýšit stěny, zdůraznit určitá místa.

www.rako.cz, www.sapho.cz, www.jika.cz, www.keramikasoukup.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Koupelna může být barevnější

Koupelna může být barevnější