Vyčistěte domov pomocí páry

Rubrika: Interiér

Trápí vás doma nečistota a bakterie, které se s vámi nechtějí rozloučit? Na chemické saponáty zapomeňte. Všechny bakterie a špínu vám ekologicky a ekonomicky zlikviduje obyčejná vodní pára, která je natolik účinná, že budete moci ze země poprvé s klidem i jíst.

 

Pára šetrně odstraní nečistoty i ze sklokeramické varné desky

 

Je známo, že teploty nad 80 °C zahubí všechny domácí bakterie. Právě proto je stostupňová pára, vycházející z parního čističe od společnosti Kärcher, úžasným pomocníkem v boji s domácími mikroby. Navíc je to i rychlé. Pára je připravena za pouhých 7 minut od zapnutí přístroje.
Celé čištění je nejen účinné, ale i ekonomické. Na hygienické vyčištění běžně špinavé podlahy v celé místnosti stačí na podlahovou hubici postupně připnout 2 utěrky z mikrovlákna, které můžete poté hodit do pračky a znovu použít.

 

Parní čistič zbaví podlahu z dlaždic veškeré nečistoty i bakterií

Pára vyčistí téměř vše
Obyčejnou párou se zbavíte i močového či vodního kamene, nebo třeba mastné špíny z oken. Důkladně se dostane i mezi dlaždičky a vyčistí všechny spáry, nebo vydrhne kovový dřez či letní gril. Jediné, co pro hladký průběh budete muset udělat, je zvolit si podle povrchu čištěné plochy správný nástavec. Čím jsou nečistoty tvrdošíjnější, tím je třeba použít tvrdší vlákna nástavce. Musíte však vzít v potaz i citlivost čištěných ploch vůči možnému poškrábání.

 

Pára si poradí i s těžko přístupnými drážkami okenních rámů

Bezpečnost při práci
Další nespornou výhodou parního čištění je i bezpečnost práce. Přímo z nástavce vychází stostupňová pára, ale zkusíte-li dát ruku přibližně půl metru před nástavec, rozhodně se nespálíte. Pára je totiž okolím okamžitě zchlazena a na vzdálenost půl metru má už jen pouhých 40 °C.
Parní čistič lze dokonce používat i jako teplou sprchu pro květiny, které ji budou vnímat velmi pozitivně, třeba jako příjemný déšť v pralese.
Voda je velmi ekonomický čisticí prostředek, který lze v plynném stavu použít k žehlení, čištění koupelen, plovoucích podlah, oken a mnoha dalších míst. Jedinou investicí do čisté domácnosti proto bude nákupní cena parního čističe. Například u parního čističe SC 2.550 s příslušenstvím se pohybuje okolo 5 tisíc korun.

TIP: Parní čistič je geniálním pomocníkem při odstraňování tapet. Zbavíte se tím špachtle a celodenní dřiny.

TEXT: REDAKCE
FOTO: KÄRCHER

 

Vyčistěte domov pomocí páry