Herní svět pro děti na zahradě

Rubrika: Market

Splnit dětem jejich přání může být občas pěkná dřina. Zejména když zapojí svou bezbřehou dětskou kreativitu a vysní si tu nejbláznivější věc, která je napadne. Třeba takový pohádkový hrad na zahradě, kde by mohly dovádět, hrát si a bavit se. I takový sen se ale dá jednoduše split.

Vhodné prostředí pro hraní

V dnešním digitálním světě, který děti láká k dlouhému sezení u nejrůznějších obrazovek nabízejících lenošivou zábavu, je více než důležité nabídnout těm nejmenším vhodnou alternativu. Hraní si na čerstvém vzduchu, pokud to počasí dovolí, a dostatek pohybu je nedílnou součástí zdravého rozvoje. Když se k tomu ještě přidají radostné hrátky a smích, tak můžete nechat televizi klidně vypnutou. Zahrada s pískovištěm, skluzavkou, domečkem a houpačkou vyhrává na plné čáře.

Prostor pro zdravý rozvoj a aktivitu

Vytvořit dětem ideální prostor, kde by mohly, a především chtěly trávit svůj volný čas, je důležité pro jejich budoucí rozvoj. Ty nejmenší děti se spokojí s průzkumem svého blízkého okolí a užívají si každý svůj nový krůček. Ty větší už potřebují o něco více. Přijímat zajímavé informace, zkoušet nové věci, objevovat a sbírat zkušenosti při hrách nejen doma, ale i venku. Ve škole nebo u počítače utichá jejich přirozená aktivita. Proto bychom měli zdravé prostředí pro volnou hru cíleně vytvářet.

Pořízení dětské hrací sestavy, prolézačky nebo pískoviště děti nejen zabaví, ale poskytne bezpečný prostor pro pohyb a fyzickou aktivitu. Dováděním na zahradě získají sílu, pružnost a zlepší si pohybovou koordinaci. Čas strávený hraním si venku s ostatními pomůže k učení se novým sociálním dovednostem. Zlepšují se také v komunikaci a spolupráci. Učí se vypořádat s novými výzvami a trénují vynalézavost. To vše s radostí a smíchem.

Proměna zahrady v dětské hřiště

Výběr ideálního dětského hřiště na zahradu nebo terasu se odvíjí od prostoru, do kterého chcete herní sestavu umístit. Dále záleží na zvoleném materiálu nebo na věku a pohybových schopnostech vašich dětí. V neposlední řadě byste se neměli zapomenout zeptat i těch nejmenších, jak by jejich vysněné hřiště mělo vypadat.

Hřiště se mohou skládat z různorodých prvků. Součástí modulových systémů jsou věže a domečky, které mohou být doplňovány houpačkami, skluzavkami, žebříky nebo lezeckými stěnami. Na žádném z hřišť by také nemělo chybět pískoviště pro všechny budoucí stavitele. Při výběru dávejte pozor na materiál. Dobré je například borovicové dřevo, které je povrchově ošetřeno proti nepříznivým vlivům počasí, nebo kvalitní plast. Dětská hřiště a doplňky by měly splňovat i normy EN 71 bezpečnosti hraček.

Splnit dětský sen o klouzání, šplhání, prolézání a všech dalších radovánkách je jednoduchý. Jen byste se měli připravit na to, že zavolat děti domů ze zahrady k večeři bude o něco složitější.

Komerční prezentace

Herní svět pro děti na zahradě