Léto klepe na dveře: Víte, kterými poklady obohatit svou zahrádku?

Rubrika: Market

Začal nám květen, období, kdy příroda hraje všemi barvami, všechno pučí, kvete, a zahrádkaří se částečně radují, a částečně neví, do čeho vložit svou vášeň a energii dřív. Pokud i vy hledáte inspiraci k tomu, čím byste nadcházející léto tentokrát obohatili svou zahrádku, pak jste tu správně.

Květen

Zelenina a bylinky

Květnové podnebí si přímo říká o výsadbu okurek, lilku, paprik, rajčat, ale i cukety. Okraje zeleninových záhonků pak nejlépe osázejte afrikány, škůdci se pak zeleniny ani nedotknou. Vysejeme také zelené kuchyňské bylinky: koriandr, kopr, majoránku, a v druhé polovině května pak přidáme sazenice máty, bazalky nebo třeba meduňky.

Květiny

Z květin pak dáme prostor růžím, jiřinám, srdcovkám a trvalkám.

Červen

Zelenina, bylinky, ovoce

Počínaje červnem konečně sklidíme první kýžené ovoce i zeleninu, obzvlášť, potěšilo-li nás sluncem zalité jaro. Záhonky opět připravíme na další výsadbu rajčat, paprik a lilku a nepřestáváme ani se sázením drobných typů zeleniny, například fazolky či lusky. Červen nám také dává svolení ke sběru bylinek. Jejich lístky trháme nejlépe ráno nebo večer, když se na nich drží rosa.

Květiny

Červen je znamením ke zrodu rododendronů, dvouletek… nebo třeba azalek.

Červenec

Zelenina

Že v červenci pro zahrádkáře veškerá sázecí krasojízda končí a nastává pouze čas sklizně a kochání se? Kdepak. Ani v pozdním létě nemusíte prázdné záhonky nechat ležet ladem, nýbrž na ně vysadit další sazeničky. Nebojte se zasadit například další hrášek nebo fazolky či karotky. Málokdy se stane, že se brzy ochladí, a vy si tak užijete úrodu navíc.

Květiny

Červenec je měsícem, kdy květiny přímou prahnou po vláze, ale na druhou stranu se nám odvděčují pestrými barvami a omamnou vůní. Efektivním a velice úsporným pomocníkem nejen pro zalévání zahrady, je nádrž na dešťovou vodu. Nashromážděnou užitkovou vodu lze pak použít i na splachování či na praní. Více o tom, jak fungují. co vám přinesou nádrže na dešťovou vodu a kolik s nimi ušetříte vám poví Našejímky.cz.

Komerční prezentace

Léto klepe na dveře: Víte, kterými poklady obohatit svou zahrádku?