Dřevostavby táhnou. Jak vybrat správné palubky?

Rubrika: Market

 

Idylicky vyhlížející roubenka na úpatí hor, která vám poskytne útočiště před tuhou zimou i každodenními starostmi… Patříte-li mezi fanoušky dřevostaveb, podobnou atmosféru si snadno vytvoříte i ve svém obydlí. Stačí obložit dům dřevěnými palubkami, které udržují přírodní vzhled stavby, nádherně voní a mají skvělé termo-izolační vlastnosti. Přečtěte si, jaké jsou další výhody dřevěných palubek a jak postupovat při jejich výběru.

Obliba dřeva v posledních letech stále stoupá

Podle statistik Asociace dodavatelů montovaných domů bylo v Česku jen za rok 2020 postaveno 2836 dřevostaveb. Dřevo má ušlechtilý vzhled a jediný pohled na dřevem obloženou plochu navozuje pocit klidu a pohody. Zároveň dobře izoluje teplo: pokud ručička na teploměru prudce poklesne, nemusíte se doma klepat zimou. Při vytápění domu tak můžete ušetřit na energiích. Dřevo je zkrátka úsporný materiál – šetří životní prostředí i váš rozpočet.

Kvalitní palubky vydrží i desítky let

Při výběru vhodných palubek si předem ujasněte, k čemu materiál potřebujete. Pro obložení stěn a stropů v domácnosti nebo zahradním domku, jsou vhodné profily o síle 12–19 mm. „Zlatý střed“ představují palubky o síle 15 mm, které lze použít ve vnitřních i vnějších prostorách. Jsou vybaveny systémem pero-drážka, díky němuž se lehce napojují na sebe.

Profily se běžně vyrábí ze smrkového nebo modřínového dřeva, které vydrží i několik desetiletí. Je však nutné o dřevo pravidelně pečovat. K tomu slouží speciální nátěry, které ochrání povrch dřeva před plísní a vlhkostí, případné zvýrazní jeho strukturu.

Pokud si nevíte rady s výběrem palubek, obraťte se na odborníky z firmy Palubky Vencl. Na trhu s palubkami působí déle než 20 let. Jejich zkušení pracovníci vám pomohou nalézt řešení pro vaši stavbu. Kromě několika kamenných poboček provozují internetový obchod, kde najdete široký výběr dřevomateriálu pro váš dům a zahradu.

Komerční prezentace

Dřevostavby táhnou. Jak vybrat správné palubky?