Bezpečnostní dveře jsou základem moderního bydlení

Rubrika: Interiér, Market

Vysnili jste si dokonalý dům, Domov s velkým D, vyvedený v minimalistickém stylu, zařízený nejmodernějším vybavením. Přemýšleli jste už ale o tom, jak do něj budete vstupovat?


Jsou země, kde si můžete odejít z domu, aniž byste zamknuli dveře, a nic se vám neztratí. Česká republika mezi ně rozhodně nepatří. Takže platí přímá úměra. Čím novější a dražší zařízení domu máte, tím lepší potřebujete zabezpečení. Ne, žádné bezpečnostní kamery, to není nutnost. Důležité jsou bezpečnostní dveře a také kvalitní okna.

Jak se vyznat v bezpečnostních dveřích?

Vchodové dveře do domu jsou bezpečnostní, pokud mají označení RC s číslem bezpečnostní třídy. Třída RC2 znamená zvýšenou ochranu. Nepřekoná je zloděj, který nemá čas a snaží se být potichu. Bezpečnostní třída RC3 pak znamená odolnost i vůči fyzické síle a páčidlům. Pro správnou funkčnost je však dveře vždycky nutné doplnit vhodným bezpečnostním kováním a vložkou.

V čem jsou oproti klasickým dveřím jiné?

Prakticky je bezpečnost zajištěná tím, že jsou dveře jištěny vícero háčky, mají bezpečnostní rozetu s ochranou proti vyvrtání a vykroucení. Pokud toužíte po moderním řešení, můžete si místo klasického zámku nechat instalovat automatické otvírání pomocí otisků prstů, Bluetooth či klávesnice, na které vyťukáte kód. Má to své výhody, například vám nebude vadit, když si zapomenete klíče.

Potřebujete vyloženě bezpečnostní dveře?

To je samozřejmě pouze na vašem zvážení. I klasické vchodové dveře jsou totiž v základu vyráběné podle aktuálních bezpečnostních standardů. Pokud si nejste jistí, konzultujte svou situaci s odborníky. Třeba těmi ze společnosti INOTHERM, kteří dodávají vchodové domovní dveře i plastohliníková okna. Okna a dveře je praktické objednat od jedné společnosti, aby k sobě dobře seděly.

 

 

 

 

Komerční prezentace

Bezpečnostní dveře jsou základem moderního bydlení