Dejte si do bytu puf

Znáte puf? Je to vlastně velký kulatý nebo hranatý pevný polštář, sloužící na sezení jako taburet či jako podnožka a někdy dokonce jako stoleček!

Puf využijeme v pokoji, ložnici i dětském pokoji. Hodí se na kratší posezení, podložíme si jím při odpočinku nohy, odložíme na něj knihu či podnos s občerstvením. Poslouží tedy jako sedátko, podnožka a stolek v jednom!

Puf má tvar lehce zploštělé koule, nižšího či vyššího válce, krychle nebo hranolu. Typický je pro něj povrch pletený nebo háčkovaný ze silných bavlněných dutinek, ale potah může být i šitý z pevnějších tkanin nebo z umělé či pravé kůže. Použité materiály bývají už od pohledu měkké a příjemné na dotyk. Výplň je ovšem dostatečně pevná, aby udržela tvar, ale přitom poddajná, aby poskytla měkké posezení. Nejčastěji ji tvoří polystyrenové kuličky.

Puf si můžete koupit, nebo si ho sami vyrobit. Návody najdete na internetu.

bellarose.cz, lusito.cz, tchibo.cz, westwingnow.cz


Naše rada
Při nákupu pufu si ho, stejně jako při výběru jiného sedacího nábytku, nejdříve vyzkoušejte, jak vám vyhovuje. Pufy bývají totiž různě vysoké, s měkčí i pevnější výplní.


Sedět se dá originálně i pohodlně


Ručně vyrobený puf Bono má zajímavý dvoubarevný povrch z přírodnin, spletených do copánků a pak sešitých. 2 314 Kč (WestwingNow)

 

Puf poslouží i jako odkládací stoleček (WestwingNow)

 

Dětem tenhle bytový doplněk poslouží i ke hře (WestwingNow)

 

Nejčastěji se setkáme s pufy s pleteným potahem

 

Pufy z kolekce Knittens značky Di’sign jsou ušity z látky s 3D „pleteným“ efektem, kožené poutko slouží k pohodlnému přemísťování. Na výběr jsou kulaté i hranaté tvary v několika velikostech. Od 5 290 Kč (Lusito)

 

Zajímavě vypadá válcovitý taburet Cylinder značky OYOY s koženou rukojetí (Bella Rose)

 

Zajímavě vypadá válcovitý taburet Black and White značky OYOY s koženou rukojetí (Bella Rose)

 

Ručně všívaný puf Naima má povrch připomínající měkký koberec. 3 874 Kč (WestwingNow)

 

Sametový puf Plum Veluto. 2 954 Kč (WestwingNow)

 

Kožený puf Porthos. 9 969 Kč (WestwingNow)

 

 

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Shutterstock a archiv firem

Dejte si do bytu puf