Chytré nápady pro koupelnu

Rubrika: Interiér

V koupelně, a nejen malé, nám usnadní život různé chytré nápady.

Poslední novinky v nabídce koupelnových vodovodních baterií i v sortimentu sprch uvítají rodiny s dětmi, čahouni i pečlivé hospodyňky.

Sprcha i pro dlouhány

Teleskopický sprchový sloup Jika Lyra potěší uživatele jakékoli koupelny. Protože je výkoupelna škově posunovatelný, lze talířovou hlavici „zdvihnout“ až o 40 cm. Při standardním zapojení sloupu ve výšce 75 cm od země je možné mít talířovou sprchovou hlavu ve výšce od 180 do 220 cm, což uspokojí i ty nejvyšší dlouhány.

Rozměrná hlavice evokuje při sprchování déšť, průtok má 9 litrů za minutu, takže nebudete vodou zbytečně plýtvat. U ruční sprchy lze volit mezi klasickým jemným rozstřikem vody, středním proudem nebo masážním proudem. Sprchová hadice je vybavena systémem proti překroucení, který znatelně prodlouží její životnost.
Díky funkci Clean touch se sprchové trysky čistí bez jakéhokoliv složitého drhnutí a námahy. Měkké gumičky, jimiž jsou vybaveny, už při lehkém dotyku zaručují snadné olamování vodního kamene.

Kompletní sprchový set Jika Lyra pořídíte od 5475 Kč. Samostatný teleskopický sprchový sloup s nástěnnou baterií s přepínačem a posuvným držákem je k dostání za 3990 Kč. Samostatná chromová hlavová sprcha za 1083 Kč, ruční chromová sprcha za 345 Kč a mosazná sprchová hadice 2 m za 420 Kč.

Šetří místo

Vodovodní baterie Chrome od Ravaku zahrnuje nejen umyvadlové, ale také bidetové, vanové, sprchové, dřezové i podomítkové baterie. U vanové baterie lze výtokovou hubici sklopit ke stěně, takže nepřekáží a při koupání se o ni nikdo neuhodí. Uvítají ji proto především rodiny s malými dětmi. Baterie Chrome mají vysoce kvalitní keramickou kartuš, na kterou výrobce poskytuje 5 let záruku. Vodovodní baterie Chrome pořídíte od 2960 Kč.

Chytré tlačítko

Oras Optima 2710F je umyvadlová baterie se snadným ovládáním. Odolná páka je zhotovena ze dvou materiálů, chromu a speciálního povrchu Easy Grip pro lepší uchopení.
Tuto baterii ocení především ti nejmenší, neboť je k dostání také v provedení s dotykovým ovladačem, který se připevní kdekoliv na okraj umyvadla či na stěně. Umožní snadné otevření a zavření průtoku vody jedním stiskem chytrého tlačítka, které pustí vodu s nastavenou teplotou.

Pro intimní hygienu i úklid

Toužíte po čistotě po použití toalety, ale bidet se vám už do koupelny nevejde? Jestliže je v dosahu umyvadlo, stačí, když vyměníte stávající stojánkovou nebo nástěnnou baterii za Oras Bidetta s multifunkční ruční sprškou Bidetta s jednoduchým pákovým ovládáním.

Sprška s hadicí o délce 1,5 metru vám pomůže nejen při intimní hygieně, ale využijte ji i při úklidu koupelny, protože budete mít vodu k dispozici kdekoli v rozsahu 1,5 – 2 metry od umyvadla. Jednoduše tak opláchnete špinavé holínky, umyjete si vlasy nad umyvadlem, natočíte vodu do kbelíku, umyjete psí tlapky nebo opláchnete dítě. Koupelnu přitom nevytopíte, ani když vám sprška vypadne z ruky – jakmile pustíte páčku na těle spršky, voda bude téct pouze přes klasickou baterii do umyvadla.

Oras Bidetta je k dostání ve více než 15 typech, ke koupi od 2840 Kč bez DPH.

www.jika.cz, www.oras.com, www.ravak.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Chytré nápady pro koupelnu

Chytré nápady pro koupelnu