Trochu jiné obrázky

Zkuste si pověsit na zeď místo klasického obrazu něco jiného. Třeba torzo malovaného nábytku, dekoraci z přírodnin nebo sbírku keramických brouků.

Stěny nemusí zdobit jen tradiční zarámované obrazy. To, co nás obklopuje a na co se díváme, by nás mělo těšit, vzbuzovat v nás pozitivní emoce nebo vyvolávat vzpomínky na hezké zážitky.

Věci s pamětí

K předmětům, k nimž máme vztah, patří různé staré památky – babiččiny formy na bábovku, dědečkovy dýmky, letitá rodinná fotografie. Někdy se na chalupě najde torza dokonale řemeslně zpracovaného nábytku. Věřte, že dvířka s vybledlou malbou se mohou na stěně pěkně vyjímat a připomínat um dřívějších mistrů.

Vzpomínky a vlastní tvorba

Každý si rád připomene hezké zážitky. A může je sám vtělit do „obrázku“. Nemusí to být jen fotografie nebo kresba, ale třeba z přírodnin, posbíraných na místě nezapomenutelné dovolené, vytvořená nástěnná dekorace. Nebo dětská kresba, netradičně zarámovaná. Kdo rád tvoří, ať k tomu potřebuje tužku, štětec nebo jehlu s nití, určitě si vlastní obrázky, koláže nebo textilní obrazy rád vystaví.

Vtipné dekorace

Máte rádi romantiku nebo spíš nadsázku a vtip? Poohlédněte se například po dekoracích z keramiky. To je materiál, který s chalupou dobře ladí. Vedle běžné produkce objevíte i takové, které mají uměleckou úroveň a přitom nepostrádají jemný humor nebo z nich dýchá nostalgie.

http://cermak.webzdarma.cz

Naše rada

Jak pověsit obrázky a dekorace na velké stěně? Můžeme na ni umístit jediné rozměrnější dílo nebo několik středních či menších předmětů uspořádat vedle sebe, nad sebe nebo do pomyslného čtverce či obdélníku. Drobné dekorace vždy vypadají lépe, když jich je pohromadě víc a tvoří kompaktní celek.

Dekorací na stěně se může stát v podstatě cokoliv, co se nám líbí

Připravila: Iva Tvrzová

Foto: Marie Votavová, František Vaňásek, Pavel Veselý, Iva Tvrzová, Michal Tvrz

Trochu jiné obrázky