Zimní plynové směsi

Rubrika: Dílna, Zahrada

Pusťte se do zimního grilování nebo vsaďte na patio heatery a užívejte si posezení na zahradě i v mrazivém počasí. Postačí mít ten správný plyn.

 

Patio heater

 

„Zimní směs lépe hoří: Grilování se nemusíte vzdát ani v mrazivých měsících, stačí si koupit plynovou lahev naplněnou zimní směsí, která obsahuje více propanu a lépe hoří. O správnou náplň vaší láhve se stará samotný dodavatel. Totéž platí i pro patio heatery,“ vysvětuje odborník Jiří Králík ze společnosti, která podniká v distribuci LPG.

Další rada odborníka zní – Doplňujte bezpečně: Pokud chcete láhev před zimou doplnit, zavolejte svého dodavatele LPG. Nikdy neplňte láhev plynem sami na čerpací stanici!

V chladných měsících může při odpařování láhev odspodu omrzat, což je normální fyzikální jev. Láhev ale nikdy nenahřívejte plamenem nebo přesunem ke kamnům. Povrchová teplota láhve nesmí překročit 40 °C.

Patio heater Alpina

Pozor na poškozené láhve: Před uložením na zimu plynovou láhev pečlivě prohlédněte, jestli nemá uvolněný ventil, proražený plášť nebo jiný defekt. Zazimujte pouze nepoškozené láhve a chraňte je uzavíratelným krytem.

Kam s ní: LPG láhev uskladněte na chladném, dobře odvětrávaném místě v dostatečné vzdálenosti od všech zdrojů tepla. Vyhněte se sklepům pod úrovní terénu, garážím, ložnicím nebo místnostem s výbušnými a hořlavými látkami. Lahev do 15 kg můžete skladovat v kuchyni, ale minimálně metr od všech zdrojů tepla.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Zimní plynové směsi