Relaxační koupel na zahradě

Fyzické i psychické únavy nás zbaví koupel v teplé vodě s hydromasáží. Užívat si pobyt ve vířivé vaně ale můžeme i jen tak pro radost, sami, s rodinou nebo s přáteli. Velké kouzlo má koupel ve vířivce umístěné na zahradě.

Vířivou vanu (jinak také jacuzzi, spa, whirlpool) tvoří většinou pevná skořepina. Díky ergonomicky tvarovaným lehátkům a křesílkům a dobře rozmístěným tryskám poskytují vířivky dokonalou masáž celých zad, zadní strany stehen a lýtek a nechybí ani trysky pro reflexní masáž chodidel. Vana může být zabudována do takzvaného kabinetu (dřevěný obklad) nebo zapuštěna do terénu. Podle přání a potřeby si můžeme vybrat menší vanu pro dvě až tři osoby až po větší třeba pro sedm lidí. Ceny se podle velikosti, provedení a příslušenství pohybují zhruba od 70 do 350 tisíc korun.

Mobilní vany

Pořídit si můžeme i mobilní vířivou vanu – ta může být buď vyrobena z pevné, ale lehké polyuretanové pěny, nebo je nafukovací. Tyto převážně kruhové vířivky nenabízejí tvarovaná lehátka a křesla jako skořepinové. Jejich výhodou je ale mobilita – snadno je přeneseme na jiné místo v zahradě nebo do interiéru – i nižší cena.
Do výbavy vířivých van patří technologie na ohřev vody, její filtraci a čištění. Když vanu nepoužíváme, uzavřeme ji termokrytem. Vodu tak uchráníme před znečištěním a vychladnutím.

 

Zpříjemněme si koupel

Pobyt ve vodě si můžeme zpříjemnit výsuvnou LCD obrazovkou a DVD přehrávačem se sadou reproduktorů. Vany mají většinou integrované odkládací plochy včetně prostoru pro umístění lahví. Večerní relaxace získá své kouzlo díky zabudovaným LED svítidlům. Jemné, tlumené světlo napomáhá k celkovému zklidnění organismu a tím zvyšuje blahodárné účinky uvolňující hydromasáže.

TEXT: Iva Tvrzová

FOTO: Archiv firem

Relaxační koupel na zahradě

Relaxační koupel na zahradě