Zahradní grily

Rubrika: Zahrada

Grily vám pomůžou změnit nudnou přípravu pokrmů v zábavu s rodinou či přáteli. Každý si může vybrat vhodnou velikost grilu a způsob ohřevu.

Elektrický gril HD4417 s grilovací deskou s nepřilnavým povrchem (Philips)

Nejběžnější jsou grily na dřevěné uhlí, s roštem z nerezové oceli. Mohou být plechové či litinové a mít různou velikost a tvar – od menší přenosné „mísy“ na vysokých nohách nebo sloupu po velké obdélníkové grily, zabudované do zděného nebo kamenného pultu. Mohou mít i podobu vyššího krbu, který snadno vyskládáte z prefabrikovaných betonových částí.

Big Green Egg na dřevěné uhlí je grilem, pecí a udírnou, lze péct i koláče. Vnitřek je ze speciální keramiky. Je v pěti velikostech (dováží a prodává Pogra)

Větší pohodlí nabízejí plynové grily, často pojízdné. Bomba s plynem je uložena ve spodní části stolku, gril disponuje různými odkládacími plochami, poličkami a háčky na potraviny, koření a náčiní. Výhodou je snadné regulování teploty. Malé stolní elektrické grily umožňují grilovat nejen na zahradě, ale i na balkóně nebo v pokoji, nezbytná je pouze elektrická zásuvka. Regulace teploty je velmi snadná.

Plynový gril Genesis E 310 nabízí při přípravě pokrmů veškerý komfort (Weber)

Kovový rošt bývá někdy u grilů nahrazován lávovými kameny nebo deskou z mramoru – výhodou je, že tuk neodkapává do ohně. I u některých grilů s mřížkou je výsuvná miska na zachycení odkapávajícího tuku. Přiklopením víka, které některé grily mají, se zkrátí čas grilování.

www.pogra.cz, www.philips.com, www.grily-weber.cz, www.teka.com

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ZDENĚK ROLLER A ARCHIV FIREM

 

 

Vybíráte nový zahradní gril? Desítky kvalitních grilů za skvělé ceny naleznete na www.give.cz/zahradni-grily

 

Zahradní grily

Zahradní grily