Zelené oázy

Rubrika: Zahrada

Toužíte po hezkém místě k odpočinku, ale dá se vám, že na něj nemůžete najít vhodné místo? Posedět můžete kdekoliv. Investice může být minimální, stačí křesílko a zpevněná podlaha. Nebo zaplatíte stovky tisíc korun, třeba za altán nad umělým jezírkem nebo špičkově vybavenou letní kuchyň s výhledem na bazén.

Záleží na tom, kolik financí chcete do svého odpočinkového místa investovat. Jestli nevíte, jak by váš koutek snů měl vypadat, podívejte se na naše tipy.

www.tchibo.cz, www.bulers.cz

Přístřešek u domu lze jednoduše proměnit v letní kuchyňku nebo pokojíček
ve středomořském stylu. Stačí jej vybílit, natřít trámy na bílo a na stěnu zavěsit módní polici
vyrobenou z palet. Křeslo si půjčte v pokoji. (Tchibo)

Finančně náročnější již je vybudování zahradního jezírka. Ale posezení nad klidnou vodní hladinou vám dá spoustu potěšení při pozorování zajímavého dění kolem ní. Voda velmi brzy přiláká do vaší zahrady spousty živočichů, ptáků i hmyzu, které byste na dvorku ani v zahradě běžně nespatřili.

Důkaz, že stačí opravdu málo. Zpevněná plochy u domu a skládací stolek a dvě židle. Tady si jídlo ve dvou vychutnáte. (Butlers)

 

Na dvorku se stromem si můžete zařídit kouzelnou zahrádku v květináčích. Rostliny volte dle světové strany, na kterou je pozemek orientovaný a podle doby a intenzity slunečního svitu.

 

Zelené oázy