Ze špalíčků

Rubrika: Interiér

Dřevo může pokaždé vypadat jinak. Třeba mít podobu malých špalíčků nebo plátků nařezaných z kmínků a větví různého průměru.

Plátky či špalíčky se dá obložit povrch menších kusů nábytku, například deska stolku, dvířka a čela zásuvek u skříňky, nízká stolička. Stanou se určitě jedním z nepřehlédnutelných prvků interiéru. Ještě větší uplatnění najdou špalíčky u doplňků.

Pokrýt se jimi dá obrazový rámeček i rám zrcadla, dřevěná krabička i dekorativní věneček. Z větších plátků seskládáme třeba i talíř na ovoce. Z plátů velkého průměru lze vyrobit i malý stoleček či sedačka, podložka pod horké nádobí, hodiny i další originální doplňky.

Takové výrobky se sice občas dají koupit, ale můžeme si je vytvořit i sami. Pamatujte, že dobře vypadá kombinace špalíků či plátků různých průměrů, lépe se tak vyplní celá plocha. Všechny by ale měly být stejně vysoké.

Pokud nejde jen o zavěšený dekorační předmět, ale o věc, které se budeme častěji dotýkat, měli bychom všechny plátky dřeva dobře očistit a plochy vyhladit brusným papírem. Na podklad je fixujeme vhodným lepidlem nebo tavnou pistolí. Hotový kus nábytku či doplněk je vhodné přestříkat nebo přetřít bezbarvým matným lakem.

www.apropos-shop.cz

text: Iva Tvrzová
foto: Johanka Brožová a archiv firem

Ze špalíčků

Ze špalíčků