Novinky inspirované retrem

Brzy budeme ukládat letní povlečení, pokrývky, ubrusy a textilie, ale také nádobí  s letními dekory a na řadu přijdou teplejší materiály a výbava v barvách a vzorech podzimu. Objevili jsme pro vás novinky v chalupářském nebo retro stylu, které se mohou k těmto účelům hodit.

 

Porcelán, sklo a textil v novém dekoru Sadie Blue. Bella Rose

 

Jsou tu podzimní kolekce, například od dánské značky Green Gate, nový sortiment má IKEA. Klasické i nové vzory a barvy, porcelán a textil připomínající vybavení našich babiček, ale vše je zároveň v moderním designu. Rozličné barvy a vzory se dají navíc skvěle kombinovat dohromady.

 

Série Museum na vás dýchne atmosférou historických sídel. Výrobce: Peronda, rozměr: 45 x 45 až po 60 x 120 cm, cena k doptání u Keramiky Soukup.

 

Novou kolekcí zástěr připravili francouzští designéři značky Beauvillé, která je synonymem pro luxus, kvalitu a tradici. Kromě zástěr produkuje i další textilní doplňky jako jsou ubrusy, utěrky nebo prostírání, které jsou stále z velké části vyráběny ručně.

 

Nádobka na kancelářské svorky s jelenem připomene, že podzim je tu. Bonami

 

Obklady a dlažbu v zámeckém stylu do svého sortimentu zařadila Keramika Soukup. Honosné interiéry byste sice čekali spíše ve starých vilách či historických budovách, ale stále častěji pronikají i do současných nebo rekonstruovaných domů.

 

V kuchyni je nepostradatelná zástěra, třeba Aromatic od Beauvillé. Luxurytable

 

K nejpoužívanějším materiálům patří mramor či travertin a jejich keramické imitace, které dokáží plně nahradit originál. Barvám vládnou bílá, stříbrná, zlatá nebo bronzová. Mezi základní série obkladů, které ve vás vyvolají pocit návratu do dob dávno minulých, patří kolekce Vendome od výrobce LaFaenza.

 

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: GREEN GATE, BELLA ROSE, BONAMI, LUXURYTABLE.CZ, IKEA

Novinky inspirované retrem