Už žádné šmouhy a cákance

Rubrika: Interiér, Market

Mytí oken nepatří právě mezi oblíbené domácí práce, je relativně fyzicky namáhavé a výsledek nebývá vždy stoprocentní. Tolik úsilí a pak se díváte na zahradu nebo na ulici přes „kocoury“ na skle. Z toho snad nikdo z nás nemá radost.

Když sluneční paprsky odhalí naše nedostatky na oknech, můžeme sáhnout po osvědčeném receptu našich babiček. Snad každá rodina má svůj speciální recept, který se dědí z generace na generaci. Někdo dává přednost octové vodě v kombinaci s novinami, jiný kombinuje různé současné prostředky s papírovými utěrkami nebo jelenicí. Co když nás ale čekají například prosklené stěny naší zimní zahrady nebo velká střešní okna, která sice krásně prosvětlují prostor, ale toho čištění. Stejně tak si povzdychneme před několika špaletovými okny, která nám často zaberou celé dopoledne. Prostě mytí oken není zrovna zábava.

Protože také nechceme trávit dlouhé hodiny  mytím oken, vyzkoušeli jsme aku stěrku Kärcher WV 5 Premium. Čistí bez šmouh a zbytečných kapek, a když si dáte závody s dcerou, která bude mýt okna klasickým způsobem, uvidíte, že budete potřebovat tak třetinu času než ona.

Také nenávidíte špínu, která vám z oken stéká, nemáte rádi mokré ruce od špinavé vody? Díky této nové aku stěrce zůstávají vaše ruce suché. Tato akustěrka je lehounká a díky měkčeným ergonomickým úchytům se i pohodlně drží. V mnohých domácnostech bývá problém s vysoko položenými okny. Musíte na štafle a to opravdu není moc pohodlné. Tento problém zde nehrozí. Díky teleskopickému nástavci můžete mýt okna v různých výškách pohodlně ze země. Délku tyče si můžete nastavit až na 1,9 metrů a tak dosáhnete až do 4 metrů.

Velkou výhodou aku stěrky Kärcher WV 5 Premium je i její výdrž. Na jedno nabití zvládne umýt až 105 m2, což je takových 35 běžných oken a to už je pořádný dům nebo opravdu velká zimní zahrada.

Více na www.karcher.cz

Komerční prezentace

Už žádné šmouhy a cákance