Záchranný balíček do auta

Rubrika: Auto

Nečekané několikahodinové uvíznutí v koloně na dálnici, nebo vánice, bouře, větrná smršť či povodeň. To vše může na cestách omezit či dokonce ohrozit řidiče i spolujezdce. I když si neradi přiznáváme možnost, že nám zrovna v průběhu průtrže mračen či sněhové vánice dojde palivo na okresce uprostřed lesů, mimo pokrytí mobilního operátora, kde se díky nepřízni počasí neobjeví další auto možná několik hodin, může se to stát. Uvíznout s autem bez možnosti bezpečného úniku lze i na úseku cesty podemletém vodou při náhlé záplavě, či zavaleném stromy, které vytrhla z kořenů větrná smršť. Kolonu na dálnici možná považuje za krizovou situaci málokdo, ale pokud uvízneme na dálnici na několik dlouhých hodin, v mrazu či sněhové vánici, s poloprázdnou nádrží, bez teplého oblečení či bez jídla a pití, může tato situace být hodně nepříjemná. V těchto situacích může pomoci nouzový balíček na cesty DriverS-kit, který obsahuje jedenáct užitečných předmětů, které posádce vozidla v krizové situaci můžou přijít vhod.

 

 

 

DriverS-kit je ideální spolujezdec každého řidiče – minizavazadlo, se kterým nečekané situace v automobilu zvládnete daleko snadněji. Ať už vás na cestě zaskočí vánice, bouřka, sesuv půdy či nehoda, která znemožní průjezd dálnicí na několik hodin a uvězní vás uprostřed kolony, obsah DriverS-kitu pomůže řidiči i spolucestujícím přečkat v autě nejhorší chvíle. Málokdo chce čekat v nevytopeném autě či stát za svodidly a být odkázán na cizí pomoc. „Nápad vytvořit nouzový balíček pro motoristy se přímo nabízel. Jen během posledních pár let jsem několikrát stál v hodinových kolonách, a jak už to tak bývá, zrovna když to nejvíc potřebujete, nemáte v autě ani kapku vody nebo něco k snědku. DriverS-kit použijete třeba jen jednou za rok, ale až ta chvíle přijde, budete za něj nesmírně vděční,“ říká Petr Engliš, marketingový ředitel Survival Company, která DriverS-kit na český trh přináší.

 

 

Nezbytné kalorie dodá balení vysokoenergetických cereálních tyčinek. Příjem tekutin zajistí 5 x 100 ml vody pro nouzové situace ve speciálním balení, které je odolné proti nárazu, snese pád z výšky, stejně jako extrémní teplo nebo mráz. Tato pramenitá voda neobsahuje žádné chemické látky, má pětiletou životnost, která může být prodloužena, pokud sáček není otevřen. K udržení tělesného tepla poslouží izotermická folie, která zamezuje tepelné ztrátě a prochladnutí, zejména při úrazech, popáleninách a šokových stavech. Fólie je také odolná vůči vodě.
Pokud s autem uvíznete v zimě, bez možnosti vytápění – například pokud auto nestartuje nebo vám došlo palivo, jistě oceníte body warmer – zdroj tepla vyrobený z přírodních nehořlavých materiálů. Hřeje více než šest hodin a je vhodný i do extrémních podmínek. Dalšími užitečnými předměty, které se v krizových situacích na cestách můžou hodit, jsou pracovní rukavice, pláštěnka, píšťalka, hygienické roušky, vlhčené ubrousky a ruční LED svítilna s dynamem, které po každé minutě otáčení kličkou zajistí čtyři až pět minut světla. DriverS-kit obsahuje také startovací kabely, které oceníte v případě potíží s vybitým akumulátorem. Všechny předměty jsou uloženy v hermeticky uzavřeném odolném sáčku s možností opakovaného uzavření, který pohodlně umístíte do kufru auta nebo pod sedadlo. DriverS-kit vám v autě pomůže přečkat minimálně čtyřiadvacet hodin bez cizí pomoci. Ať pojedete na pracovní cestu, dovolenou nebo na lyže, s DriverS-kitem máte jistotu, že v případě nečekaných událostí nebudete odkázáni na pomoc okolí.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: S-KIT.CZ

Záchranný balíček do auta