Vytápění elektřinou? Minimálně jako podlahové vytápění, přímotopy či infrapanely

Rubrika: Market

Vytápění elektřinou mnoho lidí považuje za příliš drahé. Raději se rozhodnou pro plynový kotel či kotel na tuhá paliva, případně jiné alternativy. Pravdou je, že existují domácnosti, pro které je topení elektřinou výhodnější. A pro ty ostatní se může hodit aspoň jako doplněk.


Elektřina je snadno dostupná, minimálně tedy v obydlených oblastech. Do vaší chalupářské kolonie být zavedená nemusí. Pokud však je, máte rovnou několik možností na vhodné vytápění.

Moderní podlahové vytápění

Do roubenky se příliš nehodí, do moderního domečku však rozhodně ano. Pokud si víkendové sídlo, nebo dokonce budoucí domov, teprve budujete, určitě vezměte v úvahu podlahové vytápění. Hodí se zejména do koupelny či kuchyně, to jsou typické místnosti, kde bývá studená dlažba. Teplo od nohou je velmi příjemné, podle odborníků by však teplota neměla být vyšší než 29 °C, jinak má na organismus negativní vliv.

Problémem je, že než se topné kabely, potažmo podlaha, ohřejí, chvíli to trvá. Vytápět podlahovým topením celou místnost je tedy nesmysl, jde spíš o doplněk.

Přenosné přímotopy

Na chalupu je ideální pořídit přímotopy. Nebo aspoň jeden, který si vždy přenesete podle potřeby. Místnost ohřejí rychle, často nabízí dokonce termostaty pro nastavení konkrétní teploty. Už dávno přitom nejde o nevzhledné obrovské přístroje, dnešní přímotopy jsou štíhlé a elegantní.

Infrapanely pro alergiky

Přímotopy a podlahové topení jsou docela známé. Viděli jste ovšem někde topné infrapanely? Tento moderní typ vytápění je skvělým řešením do domácností, v nichž žijí alergici či astmatici. Nevíří totiž prach a alergeny. Instaluje se na strop nebo na stěnu a působí elegantněji než klasický radiátor.

Jestli tedy o vytápění elektřinou neuvažujete a upřednostňujete jinou alternativu, možná byste měli zapřemýšlet aspoň nad výše uvedenými doplňky. Na přitápění je elektřina výbornou volbou.

 

 

Komerční prezentace

Vytápění elektřinou? Minimálně jako podlahové vytápění, přímotopy či infrapanely