Vybíráme osvětlení: Jak na stropní svítidlo?

Rubrika: Market

Vybrat ideální stropní osvětlení dokáže někdy pořádně potrápit, a to zvláště, pokud je pro vás tato problematika naprosto neznámé území. Abychom vám celý proces výběru maximálně usnadnili, přinášíme vám několik rad a tipů, díky nimž bude výběr svítidla hračka.

Záleží na konkrétní místnosti

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru ideálního kousku je rozhodně jeho samotné místo určení. Je totiž rozdíl, zda chcete osvětlení kuchyně, kde je zapotřebí řešit různá specifika, jako je například dostačující osvětlení kuchyňské linky, anebo světlo do ložnice. Uvědomte si, že každá místnost vyžaduje jiný typ svítidla, proto mějte vždy jasnou představu o tom, kam jej chcete nainstalovat.

Samostatnou kapitolou je posléze světlo do koupelny, které musí být ještě navíc odolné proti vlhkosti a splňovat určitá bezpečnostní kritéria. Lidé si pro tento účel nejčastěji volí bodová světla, jež jsou jednak bezpečná, ale taktéž v daném interiéru vypadají velice hezky na pohled. Jestliže si nebudete jistí, zda je konkrétní model vhodný pro náročné prostředí koupelny, neváhejte se zeptat prodejce, jenž by vám měl poskytnout všechny potřebné informace.

Všechno spolu musí ladit

Když už za sebou máme samotné umístění do jednotlivých interiérů, nastal nejvyšší čas se zaměřit na samotný vzhled, protože i ten hraje při výběru velice důležitou roli. Je maximálně žádoucí, aby stropní svítidla do místnosti perfektně zapadla a souzněla se zbytkem vybavení. Divili byste se, kolik škody dokáže nadělat nevhodný lustr, který je v pokoji jako pěst na oko. Vždy tedy nejprve pečlivě zvažte, jaký nábytek a doplňky plánujete pořídit, případně při svém výběru zohledněte věci, co už máte doma.

Snažte se jednotlivé prvky příliš nekombinovat a raději se držte jednoho stylu. Uvědomte si fakt, že moderní designové lustry se rozhodně ke starému vyřezávanému nábytku po babičce hodit nebudou. Pokud si chcete přečíst o aktuálních trendech v osvětlení, mrkněte na článek z iDNES.cz, kde tuto problematiku rozebírají. Mimo to dbejte na to, aby bylo osvětlení dostačující, protože do obrovských místností je potřeba namontovat více kousků. Pro tento účel perfektně poslouží třeba doplňující nástěnné světlo či různé lampy.

Kvalita je základ

Ať už si vyhlídnete sebekrásnější kousek, bude vám k ničemu, jestliže nebude kvalitní. Nekupujte jen tak ledajaká svítidla, ale investujte do ověřených produktů. Ty vám může nabídnout například společnost E-light.cz. V jejich e-shopu se nachází pestrá paleta produktů, z níž si vybere jistě i ten nejnáročnější zákazník.

Kromě interiérového osvětlení nabízí firma též venkovní světla. Jedná se o různá venkovní světla s čidlem i bez něj, takže záleží pouze na vás, co preferujete. Pokud hledáte spíše zahradní osvětlení, jež pohybové čidlo nemá, i tak si budete mít z čeho vybírat.

 

 

Komerční prezentace

Vybíráme osvětlení: Jak na stropní svítidlo?