Zahradní nůžky – Harmony

Rubrika: Market

Nůžky Smartfit z řady Plus

Společnost Fiskars dodává na český trh výrobky pro zahradu, dílnu i kuchyň. V roce 2021 Fiskars v celoevropském projektu reorganizuje produktové řady zahradních nůžek. Projekt Harmony přináší srozumitelnou strukturu do nabídky malých zahradních nůžek. Cílem je to, aby se spotřebitel v nabídce lépe orientoval.

Harmony: víte, co si vybíráte

„Byli jste nakupovat malé zahradní nůžky na větvičky? Měli jste dojem, že se v nabídce ztrácíte? Nerozumíte tomu, co různí výrobci uvádí, proč jsou některé nůžky kovové, jiné plastové, mají různé velikosti čepelí, různé mechanismy a samozřejmě různé (i výrazně) ceny? Tak to jste na tom stejně jako většina respondentů, které oslovil Fiskars ve svém výzkumu.

Na jeho základě přináší Fiskars do svého portfolia malých zahradních nůžek strukturu, se kterou Vás rádi seznámíme.“ Uvádí Tomáš Duda, country manažer Fiskars pro Českou a Slovenskou republiku.

Nová řada zahradních nůžek FISKARS

Na základě dlouholetých zkušeností s výrobou zahradního náčiní a přání zákazníků jsme zjednodušili označení zahradních nůžek, aby jejich výběr byl jednodušší. Fiskars zahradní nůžky na větvičky nyní mají podle prvků, které obsahují, číselné označení počínaje „jedničkou“ až po „devítku“.

Při výběru malých zahradních nůžek na větvičky (do cca 23 mm průměru větvičky) je možno se řídit podle následujících kritérií. Uvedená kritéria jsou pak promítnuta do číselných řad – čím lepší nůžky, tím vyšší číslo v novém označení:

1. Celková velikost nůžek – velikost ruky, síla střihu (páky)
2. Povrch čepelí – potažené materiálem pro ochranu čepele a snížení tření
3. Výkon – použití mechanismu
4. Střižná kapacita – velikost průměru větvičky
5. Materiál rukojeti
6. Provedení – jedno a dvou čepelové

Nůžky Bypass z řady X-series

Níže naleznete popis jednotlivých řad

Základní třída P100-300 nabízí Fiskars kvalitu za dostupnou cenu. Třída P1xx je určena pro příležitostné uživatele, vhodné pro praváky i leváky. PTFE povlak snižuje tření a klíčovými benefity je ostrost, odolnost a ergonomický tvar. Doporučená cena je od 267 Kč. Třída P3xx nabízí navíc svým uživatelům komfortní povrch SoftGrip™ na držadlech. Doporučená cena od 347 Kč. Obě tyto třídy P100-300 vycházejí z řad Solid™.

Střední třída modelů P500-700 poskytuje uživatelům možnost pořídit si spolehlivé nástroje, které jsou lépe vybaveny pro každodenní používání. Třída P5xx je má novou barvu PTFE povlaku čepelí. Nechybí ani ostré čepele z kalené uhlíkové oceli, stejně tak jako lehká a odolná držadla FiberComp™ vhodné pro praváky i leváky. Nůžky mají zabudovaný nastavitelný mechanismus Smartfit™ pro rozevření čepelí podle velikosti ruky (od malé až po velkou). Vylepšený povrch SoftGrip™ s texturou zajišťuje pohodlný a lepší úchop. Doporučená cena od 614 Kč. Třída P7xx poskytuje navíc 2x více střižné síly, díky unikátnímu mechanismu PowerLever™. Dalším benefitem je bezesporu nízká hmotnost nůžek při práci. Doporučená cena činí od 667 Kč. Obě tyto třídy P500-700 řadíme do řady Plus™.

Nejvyšší třída modelů P900 nabízí to nejlepší řešení, které zlepšuje zážitek z každého střihnutí. Zahradní nůžky třídy P9xx vychází z naší dlouholeté zkušenosti a kombinují to nejlepší z našich technologií a ergonomie s maximální odolností. Nechybí otočná rukojeť, která minimalizuje namáhání ruky a umožňuje současné použití všech jejích prstů. Navíc mají nůžky nízkou hmotnost, takže nepocítíte únavu ani při delším používání. Nůžky se pyšní tím nejlepším střižným výkonem v třídě zahradních nůžek, a to právě díky unikátnímu mechanismu PowerGear™. Ten přináší až 3x větší střižný výkon. Vylepšený povrch SoftGrip™ pro pohodlné držení a pevný úchop je samozřejmostí. Doporučená cena je stanovena od 801 Kč. Třídu P900 řadíme do řady X-series™.

Co mají všechny třídy společné?

Všechny zahradní nůžky Fiskars – bez ohledu na produktovou řadu – jsou vybaveny plně tvrzenými, precizně broušenými ocelovými čepelemi, které stříhají až ke špičce a zůstávají déle ostré. Nepřilnavý povlak čepele s nízkým třením snižuje zanášení čepele a zlepšuje odolnost proti rzi, zatímco snadno otevíratelné zámky chrání čepel během přepravy a skladování.
Zákazníci jistě ocení také naše vylepšené balení, které umožní vyzkoušet rukojeti přímo v prodejně. Díky tomu došlo také ke snížení plastu, a to až o 80 % oproti původnímu balení nůžek.

Novinky, které v rámci tříd představujeme

Nůžky z řady Solid

Nůžky z řady Solid

Zahradní nůžky ID modelu P100-300
– Dvoučepelové zahradní nůžky P121(z řady Solid™)
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-solid-p121-1057160
– Nové zahradní nůžky P321, P331, P341, P361 (z řady Solid™)
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-m-solid-p321-1057162
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-l-solid-p341-1057164
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/jednocepelove-zahradni-nuzky-l-solid-p361-1057165

Nůžky PowerLever z řady Plus

Nůžky SmartFit z řady Plus

Zahradní nůžky ID modelu P500-700
– Dvoučepelové zahradní nůžky P521, P541 (z řady Plus™)
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-smartfit-plus-p541-1057169
– Zahradní nůžky P721, P741, P751(z řady Plus™)
https://www.fiskars.cz/search/?q=plus+power+level

Nůžky PowerGear z řady X-series

Zahradní nůžky ID modelu P921, P941, P961 (z řady X-series™ )
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-m-powergear-x-series-p921-1057173
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/jednocepelove-zahradni-nuzky-l-powergear-x-series-p941-1057174
https://www.fiskars.cz/vyrobky/zahrada/zahradni-nuzky/dvoucepelove-zahradni-nuzky-l-powergear-x-series-p961-1057175

Komerční prezentace

Zahradní nůžky – Harmony