Kořenová čistička – čistí vodu, přirozeně!

Rubrika: Market

kořenová čistička

Chcete čistírnu, kterou nemusíte každý týden obskakovat, vyčistí vodu tak, že ji využijete třeba na zálivku nebo i splachování záchodu, můžete jí klidně „vypnout“ na několik měsíců, a přitom bude ozdobou Vaší zahrady? Taková je přesně kořenová čistička.

Určitě si říkáte, jak taková kořenovka vlastně funguje a jakou vodu zvládne vyčistit. Od 50. let minulého století, kdy byl tento způsob čištění odpadní vody vynalezen, ušly kořenovky pořádný kus cesty. Určitě by vás nenapadlo, že kořenová čistírna je třeba na letišti v Heathrow nebo na letišti Charlese DeGaula. Mimo to, jsou ale naše kořenové čističky i na spoustě českých zahrad u rodinných domů, chat a chalup.

kořenová čistička

I když je kořenová čistička opravdu ekologické čištění odpadní vody, nemusíte se bát, že by vás nějak omezovala ve využití mycích a pracích prostředků. S tím vším si kořenovka velmi dobře poradí. Vodu zde totiž nečistí kořeny rostlin, jak Vás podle názvu jako první napadne. Vodu čistí mnoho různých druhů bakterií, kterým se prostě ve štěrku u kořenů rostlin dobře „bydlí“. A za to nás pak odmění čirou vodou bez zápachu.

kořenová čistička

Možná přemýšlíte, že by se vám takový „záhonek“ pro čištění vody i líbil, ale strachujete se, že na zahradu se nevejde. Jak jsme již však psali, kořenovky ušly opravdou dlouhou cestu, a tak v dnešní době děláme u rodinných domů a rekreačních objektů čistírny s plochou 4 m2 anebo 16 m2. To se určitě vejde i na vaši zahradu. A kdyby ne, tak umíme udělat kořenovku i jako štěrkové parkovací místo. A navíc si kořenovou čistírnu zvládnete postavit i svépomocí.

Kořenová čistička AEROFYT s plochu 4 m2 sice potřebuje ke svému provozu elektřinu, ale opravdu mále – 25 W pro 6 lidí. Ale na rozdíl od klasických čistíren, můžete klidně jet na půl roku na dovolenou a čistírnu vůbec neřešit. Až se vrátíte domů, tak prostě jen zase zapnete elektřinu a čistírna za pár dnů běží jako dřív. Naše kořenovka prostě bude dál čistit vodu, přirozeně!

Komerční prezentace

Kořenová čistička – čistí vodu, přirozeně!