Veselé puntíky

Rubrika: Interiér

Červenobílý puntík je výrazný, elegantní, nezapomenutelný. A sluší nejen muchomůrkám. Je pěkný i na hrncích, vázách, polštářích, utěrkách a dalších doplňcích interiéru.

Červená a bílá v podobě puntíků je veselou kombinací, která se náramně hodí do venkovských interiérů. Výrazný červenobílý dekor se mezi bílými či hnědobílými stěnami chalup bude pěkně vyjímat a kulatý puntík jej příjemně oživí.

Puntík prozrazuje ženskou ruku

Ostatně, všimli jste si, že puntík je ženský vzor? Žádného muže by nenapadlo vzít si na sebe něco s puntíkem – tedy kromě kravaty, a to ještě musí jít o puntík drobný, decentní, spíše jen tečky, žádná „ferdomravencová“ kolečka. Zatímco za ženou v červené sukni s bílým či černým puntíkem se každý zálibně otočí. K ženě prostě puntík patří.

V interiéru může být puntík hezký, musí se však s tímto dekorem zacházet opatrně. Například na stěny puntík nepatří, protože na velké ploše je poněkud zneklidňující. Zajímavě však zapůsobí solitérní větší kus nábytku s puntíkovým čalouněním, jakou je například pohovka Klippan z IKEA. Každý si ji všimne!

Na textilu i na nádobí

Stejně tak drobné textilní doplňky s puntíkatým vzorem interiér rozsvítí. Puntík se může objevit na záclonkách, ubruse, ubrouscích, prostírání, povlečení, polštářcích a v sousedství dalšího červeného či bílého textilu bude působit optimisticky. Puntík se dá náramně dobře kombinovat i s červenobílou kostičkou či proužkem.

Obzvlášť hezký je tento motiv na nádobí. Červený keramický podklad s lesklou glazurou ozdobený jemným bílým puntíčkem je na hrnkách, talířích, konvicích, lžičkách i zapékacích miskách neodolatelný! A kde takové nádobí koupíte? Nabízí je například obchod Bella Rose pod anglickou značkou Green Gate.

www.ikea.cz, www.bellarose.cz, www.ffmoda.com

Text: Martina Lžičařová, foto Petr Živný, Shutterstock, F&F, IKEA, Bella Rose

Veselé puntíky

Veselé puntíky