Kam s nimi?

V ložnici víkendové chalupy slouží truhla na lůžkoviny. Foto: Pavel Veselý

Pro ukládání věcí nejsou vždy potřeba velké úložné prostory. Zvláště v menších pokojích nebo v místnostech s nižšími stropy, kde by vysoké skříně působily příliš mohutně, udělají dobrou službu drobnější typy nábytku nebo i zajímavé koše.

Inspirovat se můžeme ve starých chalupách, kde se oblečení a cennější věci dávaly do truhel. Dnes je použijeme spíš na přikrývky, polštáře, starší časopisy či knížky, sportovní vybavení a mnoho dalšího. Na chalupě se bude samozřejmě nejlépe vyjímat původní malovaná truhla, ale pořídit si můžeme i střízlivější soudobý kousek, ze dřeva i z proutí.

Truhla z mangového dřeva s vyřezávaným plastickým dekorem a patinou značky Massive Home ze série Sweet. 6 990 Kč (Foto: Favi)

Praktické jsou i nejrůznější koše. Mohou být pletené z proutí a dalších přírodnin, ušité z pevné tkaniny nebo vylisované z plastu. Bývají kulaté, oválné, hranaté, nižší i vysoké, s uchy, v různých barvách. Jejich použití je velmi široké, hodí se v podstatě na cokoliv, na větší i drobnější předměty. Oblíbené jsou i v dětských pokojích na hračky.

Původní malovaná truhla je současně i ozdobou místnosti. Foto: Pavel Veselý

Text: Iva Tvrzová
Foto: Pavel Veselý a archiv firem

Kam s nimi?