Veselá vajíčka

Rubrika: Tvoříme

Barevná velikonoční vajíčka si vytvoříme pomocí efektní techniky Tenerife, dnes už málo známá krajkářská technika, pochází z Jižní Ameriky.

Na zelených větvičkách se budou barevná vajíčka pěkně vyjímat

Není složitá, velmi rychle ji zvládnete a můžete si pomocí ní udělat originální velikonoční vajíčka. Touto technikou můžete vytvořit i jiné tvary a použít je jako nášivku na prostírání, ubrus, polštáře, oděv a podobně.

Výhodou této techniky je, že vzniká bez podkladové tkaniny, lze udělat jakýkoli tvar, jaký si vymyslíte, a zvládnou ji i děti. Je jednoduchá a přitom velmi efektní. Sešitím jednotlivých kusů můžete vytvořit např. dečku, záclonku, ozdobu do rámečku…

Výsledný efekt záleží nejen na tom, jakým směrem a jak hustě bavlnku povedete, ale také zda bude slabší či silnější, jestli použijete pouze jednu barvu nebo dvě či více.

Pomocná nit na prošití obvodu vajíček by měla být v jiné barvě než bude bavlnka na vyplétání vajíčka, abyste v závěru při párání nitě nepřestřihli bavlnku. Bavlnku si navlékněte v dostatečné délce, aby vystačila na celé prošívání.

Při vyplňování středu vajíčka nitěmi se fantazii meze nekladou

BUDEME POTŘEBOVAT

  1. tvrdší papír, např. čtvrtku
  2. tužku
  3. jehlu
  4. nit
  5. barevné vyšívací bavlnky
  6. misku s vodou
  7. bramborový škrob (solamyl) popř. lak na vlasy, cukrovou vodu
  8. nůžky

 

TEXT, FOTO A REALIZACE: VERONIKA PILAŘOVÁ

Veselá vajíčka