Uklizeno před domem? Klidně i po sněhové bouři!

Rubrika: Market

Sníh na svazích a ve volné krajině nás obvykle potěší. Jeho nadílka na příjezdových a zahradních cestách, na chodníku nebo dvorku, už jistě tolik ne. Odklízení čerstvé sněhové nadílky ani masivních závějí nemusí být problém, pokud sáhneme po vhodném pomocníkovi. S využitím sněhové frézy strávíte odklízením sněhu podle testu až 20x méně času než s lopatou v ruce. A v ušetřeném čase si můžete sněhu užívat podle svých představ. 

Dobře připravené vás nezaskočí čerstvý prašan ani hluboké závěje. Sněhová fréza Toro PowerMax 826 OEV / Foto: Mountfield

Široká nabídka sněhových fréz na trhu čítá skromné modely pro úklid těsného okolí vstupu domu, výkonné frézy pro odklízení cest i profesionální stroje, které budou podávat skvělé výkony i v těžkých horských podmínkách. Z jak velké plochy budete sníh odklízet a jaký má terén povrch? Vybavení, funkce a materiálové provedení frézy byste měli v poměru k plánované investici zvážit také. Terén a velikost vyklízené plochy četnost úklidu. Podle toho se liší vybavení, funkce a použité materiály stroje.

Čerstvě napadaný sníh na betonové cestě nebo dlážděném dvoře je pro elektrickou sněhovou frézu Toro Powercurve 1800 hračka / Foto: Mountfield

Pokud potřebujete uklidit prostor před vstupem do domu nebo garáže vyberte si elektrickou sněhovou frézu s tichým, ale dostatečně silným motorem. Taková fréza má nízkou hmotnost a malé rozměry, díky kterým se skvěle ovládá. Stejně tak nezabere místo ani při uskladnění. Sníh odhazuje do vzdálenosti několika metrů a za sebou nechává čistý povrch. Vpřed se pohybuje sama otáčením pryžového sněhového šneku. Nezapomeňte ale na nutnost dosahu elektrické zásuvky a dostatečný přívodní kabel. Doporučujeme zvolit prodlužovací kabel určený pro celoroční užití.

Odhoz sněhu z přístupové cesty hladce zajistí jednostupňová benzinová sněhová fréza Toro Quick Clear CCR 6053 R / Foto: Mountfield

Na pravidelné odklízení sněhu z ploch a komunikací poslouží lépe benzinová sněhová fréza. Pokud je sníh čerstvý a pohybujete se na pevném povrchu zahrad, dvorů a příjezdových cest, postačí model s jednostupňovým odhozem sněhu. Se zprovozněním stroje obvykle pomůže ještě v pohodlí garáže nebo dílny elektrický startér a pak už se můžete pustit do boje se sněhovou nadílkou. Lépe řečeno fréza, která je vpřed poháněna otáčením šneku a současně vyhazuje až 900 kg sněhu za minutu otočným tunelem do regulovatelné vzdálenosti několika metrů.

I robustní závěje spolehlivě zdoláte s dvoustupňovou benzinovou frézou Ariens Compact 24 E / Foto: Mountfield

Možná budete ale frézu používat pro již mokrý, přemrzlý nebo udusaný sníh, na nezpevněných plochách zahrad, rozlehlých plochách parkovišť nebo dokonce v robustnějších závějích a náročných horských podmínkách. Pak si rozhodně vyberte frézu s dvoustupňovým systémem odhozu. Jejich pilovitý šnek nekompromisně odřezává a vhání sněhovou hmotu do lopatek vysokorychlostní ventilace odhozového tunelu. Mezi takovými robustními a odolnými stroji najdete i plně profesionální modely pro permanentní nasazení v zimní sezóně.

Více na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Uklizeno před domem? Klidně i po sněhové bouři!

Zajímavé