Ukládání dřeva v interiéru

Rubrika: Interiér

Dřevo, předem zpracované na otop, musíme dopravit do místnosti a uložit ke kamnům, krbům nebo k peci. A protože se nám, zvláště v zimě, nechce každou chvilku běhat ven, hledáme možnosti, jak ho v chalupě uskladnit co nejvíc.

Nemáme na mysli běžné výklenky pod kamny a rozmanité koše na dřevo, ale velké zásobníky nebo místa, kam dřevo vyskládáme přímo na podlahu, nebo ke stěně. A protože i polena a třísky na podpal uskladněné poblíž kamen a krbů zdobí, máme pro vás inspiraci obrazem. Jak se vám líbí?

www.kvs-moravia.cz, www.hornbach.cz, www.hsflamingo.cz, www.westwing.cz, www.krby-turyna.cz


DOBRÁ RADA
Dbejte na bezpečnost
Dřevo by mělo být uskladněno v bezpečné vzdálenosti od otevřeného ohně. Podlaha nebo alespoň podložka pod ním má být nehořlavá.


Pěkná zásoba polen se vejde třeba pod lavice, umístěné na stěně vedle kamen (Hornbach)

 


Ani z kuchyně nechceme každou chvilku odbíhat pro dřevo na topení. Vyzděná police na dřevo poslouží také jako pracovní plocha ke sporáku Tulikivi (Krby Turyna)

 


Při výstavbě je dobré pamatovat na umístění topidel na pevná paliva a připravit pro ně a pro otop atraktivní a bezpečná místa (Hornbach)

 


Při přípravě místa na sporák majitelé mysleli i na prostor pro polena (KVS MORAVIA)


V nové chatě nebo venkovském domě můžeme prostor pro krbová kamna a zásoby dřeva pojmout skutečně velkoryse (HS Flamingo)

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Ukládání dřeva v interiéru