Ubrousky a světýlka na vánočním stole

Rubrika: Interiér

K slavnostní atmosféře vánočního stolu mohou přispět různé drobné detaily, není potřeba vždy pořizovat nákladnou výzdobu. Kouzlit se dá i s maličkostmi.

Hezkým detailem na slavnostně prostřeném stole jsou ubrousky. Mohou být látkové i papírové a barevně by měly ladit s celkovou výzdobou. Ubrousky nenecháme jen tak položené, ale vtipně je naaranžujeme. Můžeme je složit do podoby květů, vějíře i jiných tvarů. Tradiční úpravou je srolovaný ubrousek zasunout do kovového, porcelánového nebo dřevěného kroužku. Pokud ho nemáme, můžeme vyzkoušet použít i netradiční předměty, které lze na ubrousek navléknout. Zajímavě bude na ubrousku vypadat například vykrajovátko na vánoční pečivo, kroužek z navléknutých korálků nebo knoflíčků na gumičku, věneček z drobných umělých kytiček a podobně. Ubrousek i s příborem můžeme převázat barevnou stuhou, na kterou připevníme perníček, drobnou vánoční dekoraci nebo smrkovou větvičku.

Stůl lze přikrášlit sem tam postavenými nebo položenými vánočními ozdobami, zelenými větvičkami nebo řetězy ze sněhových vloček. Romantickou atmosféru navodí světelné elektrické řetězy volně položené na stole. Využít se dá i elektrické osvětlení na vánoční stromeček, nejlépe v podobě svítících koulí. Při výzdobě vánočně prostřené tabule se fantazii meze nekladou.

www.bonami.cz, www.tchibo.cz, www.ikea.cz, www.luxurytable.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Ubrousky a světýlka na vánočním stole

Ubrousky a světýlka na vánočním stole