Tapety i do chalupy

Rubrika: Interiér

Uvažovali jste o tapetě? Ani ve venkovské chalupě nebo na chatě se nemusíte bát ji použít. Musí se stylem hodit k vybavení interiéru a určitě ji nelepte na všechny stěny.

Velmi dobře se platní se na jedné zdi či na její části, třeba ve štítu nebo nad dřevěným obkladem v chodbě či u schodiště. Do venkovského bydlení se hodí květinové a rostlinné dekory nebo motivy z bohaté říše fauny. Chybu neuděláte s jemnými proužky nebo kostkami. K dispozici jsou také koordinované dekory, které spolu ladí barevně a odlišují se vzorem. Ty se spolu snadno kombinují.

 

PRO RADOST
Do dětského pokoje se báječně hodí samolepky se zvířecími motivy. Koloušek vypadá, jako by právě vystoupil z nedalekého lesa. (Bonami)

 

Přírodu do pokoje pozve anglická tapeta Woodland Chorus, rozměry 10×0,52 m, cena za roli 2 590 Kč, prodává La natura. (Sanderson)


Tapeta se hodí i do kuchyně, jen se vyhneme stěnám v blízkosti dřezu a sporáku. V tomto případě tapeta ladí s keramickým obkladem. (Anglická sezóna)


Pomocí vhodné tapety vytvoříme na stěně obrazovou galerii. Anlická tapeta Picture Gallery, rozměry 10×0,52 m, cena za roli 2 590 Kč, prodává La natura. (Sanderson)

NÁŠ TIP
Útulný čtecí koutek si i v menších rozměrech můžete vytvořit pomocí tapety s dekorem knih. A z knih nemusíte utírat prach ani vyhánět pavouky. (Bonami)

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Tapety i do chalupy