Stavba s lehkostí

Nové materiály pro stavbu a renovace

Tvarovky z lehkého betonu velmi dobře poslouží při budování drobných staveb, ale výrazně usnadní i kompletní stavbu domu.

Stavba ze systému postupuje velkou rychlostí, hrubou stavbu rodinného domu je možné zvládnout za týden

Betonové dílce Varioblok od Liaporu se používají pro suchou montáž opěrných zdí, boxů pro sypké materiály, stájí pro zvířata, podezdívek či plotů. Výhodou je jednoduchá montáž bez mokrých procesů, možnost demontáže a opětovného použití.

Tvárnice Liapor SL a Liatherm se nemusí dodatečně tepelně izolovat, splňují požadované normy na tepelnou izolaci. Jsou konstruovány tak, aby dosáhly vysoké hodnoty tepelného odporu při zachování jednovrstvé konstrukce. Díky specifické konstrukci mají tvarovky výborné zvukoizolační vlastnosti, jsou staticky a požárně odolné a hygienicky nezávadné. Svým řešením jsou vhodné především pro stavby rodinných domů, kde je kladen vysoký důraz na hospodárnost budoucího provozu.

Lego pro dospělé

Z velkoplošných dílců z lehkého betonu se stále častěji staví také rodinné domy. Výhodou tohoto stavebního materiálu je především rychlost výstavby. Hrubá stavba se dá zvládnout za týden. Předností je pak vysoká kvalita stavby za rozumnou cenu.

Tvárnice umožňují zdění na minimální tloušťku lepidla

Základem systému Legotherm je tvárnice Legotherm IZO 365-N/VP P6, P12. Je vyrobena z mezerovité vibrolisované liaporbetonové směsi doplněné vložkou z tvrzeného stabilizovaného samozhášivého polystyrenu tloušťky 120 milimetrů. Vznikne tak obvodové tepelněizolační (sendvičové) zdivo,které je doplněno vnitřním nosným i nenosným zdivem, prefabrikovanými překlady a v neposlední řadě stropní konstrukcí. Systém zahrnuje též bednicí a pilířové tvárnice, jako doplněk slouží komínové systémy BLK a PLEWA. Veškerý sortiment je vyráběn na zcela nové výrobní technologii, která umožňuje vyrábět přesné výrobky pro zdění na minimální tloušťky celoplošně nanášeného lepidla.

Strop z lehkého betonu

Novinkou v nabídce Liaporu jsou také prefabrikované stropní dílce z lehkého betonu s plným průřezem. Stropní desky se vyrábějí v tloušťkách 150 mm, 180 mm a 250 mm. Šířky lze libovolně měnit. Dílce Liastrop jsou určeny především pro stropní a střešní konstrukce pro výstavbu rodinných domů. Desky se kladou na úložnou délku do 6 metrů na vápennocementovou maltu. Dílce jsou 150, 180 a 250 milimetrů vysoké.

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: LIAPOR

Stavba s lehkostí