Srdeční záležitost

Rubrika: Interiér

Srdíčka nejsou jen pro zamilované. Různými předměty a bytovými doplňky ve tvaru srdce si můžeme zkrášlit domácnost.

Prošívaná srdíčka slouží jako chňapky nebo podložky (Bella Rose)

Když necháme stranou symboliku, má nakreslené srdce zvláštní tvar. Symetrický, ale ne geometrický, ani jednoduchý ani příliš složitý, má v sobě oblouk i přímku. Většinou bývá rozmáchle široké, ale někdy i štíhle protáhlé.

Do drátěného stojánku na vzkazy si můžeme dávat i fotografie, pohledy, poznámky (Anglická sezóna)

Asi pro to všechno je to tvar oblíbený a jeho křivky přejímají nejrůznější předměty, ať mají dekorační nebo užitkový charakter. A nemusíme čekat, až takové srdíčko od někoho dostaneme. Udělat si jím radost můžeme i sami.

Dekorace i praktická věc

Moučník z takové formy bude chutnat dvojnásob

Může to být drobné dekorační srdíčko ze skla, kovu, dřeva, textilu či přírodnin, které využijeme do různých aranžmá nebo ho jen tak někam pověsíme nebo položíme. Malý textilní polštářek s voňavou levandulí ve tvaru srdíčka provoní prádelník, větší polštáře zpříjemní odpočinek na pohovce.

Nevšední tvar mají nejen hrnečky, ale i ouška

Láskyplný tvar může mít i stolní a kuchyňské nádobí – ať jsou to misky, talířky nebo pečicí formy, vykrajovátka na cukroví či dokonce hrnce. Velká nabídka je i v keramických i plechových dózách nebo ozdobných krabičkách.

I polštář může být ve tvaru srdce

Vzor srdíček se pak může objevit téměř na všem – na stolním nádobí, kuchyňských dózách, různých doplňcích i bytovém textilu.

 

Připravila: Iva Tvrzová

Foto: archiv firem a Shutterstock

Srdeční záležitost

Srdeční záležitost