Shabby styl pro venkovské bydlení

Rubrika: Interiér

Chataření a chalupaření u nás má tradici, která se v rodinách stejně jako rekreační nemovitosti. Utíkáme sem za klidem i aktivním odpočinkem. Kromě přírody nám tu pohodu přináší i vybavení interiéru.

 

Shabby Chic kombinuje i prvky moderního skandinávského designu

 

Jaký styl se hodí pro venkovské domovy? Kromě tradičního selského a v poslední době oblíbeného vybavení ovlivněného provensálským, toskánským a anglickým venkovským stylem to může být i Shabby Chic. Tento styl je skvělý proto, že nám – pokud chceme změnit vybavení domácnosti – nezruinuje konto. Dovolí nám vkusně kombinovat staré s novým, nábytek z kvalitního masivu v tradičním, exotickém i moderním skandinávském designu se stávajícími  kousky, proměněnými pomocí pastelových barev míchaných s bílou a patiny. Za starého vybavení tak můžeme vytvořit nadčasový interiér s klidnou a pohodovou atmosférou.

 

Nábytek Moycor se díky ručnímu zpracování kvalitního masivu i nadčasovému designu hodí každého interiéru

 

Patinovaný povrch nábytku dnes vytvoříme snadno – pomůže nám třeba speciální barva Shabby Kreide Farbe. Jde o matnou vodou ředitelnou barvu na bázi přírodní křídy a organických pojiv. Docílíme s ní výrazného efektu oprýskaného povrchu. Hodí se na povrchovou úpravu starého i nového nábytku. Barva v základním bílém odstínu může být tónována v barevné škále dle vzorkovnice RAL a povrch lze dokončit voskovými, olejovými i šelakovými politurami.

 

 

Styl doladíme zajímavými dekoracemi, dřevěnými podlahami, které mohou být rovněž natřené bílou barvou.

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: BONAMI, MOYCOR, IKEA, QUICK STEP. ANGLICKÁ SEZÓNA, STARDECO

Shabby styl pro venkovské bydlení