Sedm důvodů, proč zavítat do Půjčovny strojů Zeppelin CZ

Rubrika: Market

Máte zahrádku, chatu, chalupu nebo plánujete stavbu? Pak se vám budou hodit tipy na praktické stroje, které vám usnadní práci a budou pro vás efektivním řešením. Spousta činností, které váš projekt posouvají dále, vyžaduje mnoho úsilí a energie. Můžete práci udělat buď manuálně, nebo použít techniku, která vše výrazně zjednoduší a urychlí. Plánujete instalovat nové sloupky na plot? Trápí vás starý pařez na zahradě? Budete se připravovat na pokládku nového trávníku nebo potřebujete převážet materiál? Nevíte, co  se silnými větvemi, které zbyly po prořezání stromů? Následující videa a stroje mohou být inspirací. Odkaz na stránky půjčovny, kde najdete daleko více strojů zde

1. Rýhovač

Představte si následující situaci. Na zahradě máte vypěstovaný krásný trávník, o který pečujete dnem i nocí. Všem návštěvám vyprávíte, kolik úsilí vás stála jeho podoba, a sami dobře víte, kolik času jste péči o něj věnovali. Stojíte ale před důležitým úkolem. Do pergoly, zahradního domku nebo k bazénu potřebujete přivést elektrickou energii či vodovodní nebo plynové potrubí. Použijete krumpáč s lopatou, což znamená těžkou dřinu. Trávník pak ale vezme za své a kvůli rýze hluboké osmdesát centimetrů vznikne velká díra a mnoho vykopaného materiálu. Co místo toho využít rýhovač? Speciální stroj s masivní frézou vytvoří během chvilky úzkou, zhruba deset centimetrů širokou rýhu o hloubce až sto dvacet centimetrů. Zbude vám jen minimum vykopaného materiálu a vše půjde rychleji, než jste čekali.

Video zde:

2. Minidampr Ausa – malý velký pomocník

Písek, hlína, suť a jiné sypké materiály. Pokud se připravujete na stavbu, budete muset řešit jejich přepravu. Ideálním pomocníkem je kloubový minidampr Ausa. Jeho velkou výhodou je malá velikost a vysoký zdvih nakládací korby. Díky malým rozměrům se Ausa dostane do úzkých prostor a náklad o váze až 1 000 kilogramů zvedne do výšky 1,6 metrů. Navíc jde o motorové vozidlo, které díky vlastní SPZ může jezdit po veřejných silničních komunikacích. Pohon 4 x 4 zvládne i těžší terén.

Video zde:

3. Mininakladač s variabilním příslušenstvím

Vrták, srovnávací nástavec, lopata, zakladač trávníku a mnoho dalších funkcí v jednom. Mininakladač Ditch Witch je malý, ale šikovný. Univerzální stroj dokáže pomoci při mnoha činnostech. Plánujete postavit nový plot nebo zasadit strom? Při obou činnostech budete potřebovat vyvrtat díru do země, nejlépe pomocí masivního vrtáku o hloubkovém dosahu až 1,2 metru a šířce 25 centimetrů. Pokud k mininakladači připojíte srovnávací nástavec, žádná nerovnost terénu nebude překážkou. Stačí několikrát přejet po povrchu a práce je hotová. Velkou výhodou jsou rozměry a váha pásového mininakladače, který lze přepravit na přípojném vozíku za automobilem.

Video zde:

4. Pařezová fréza

Porazit strom motorovou pilou je poměrně rychlá a snadná záležitost (samozřejmě záleží na velikosti stromu a šířce kmenu). Náročnější práce ale přichází poté, co odklidíte rozřezaný kmen a větve. Zbude totiž pařez a kořeny v zemi, které vyžadují delší, fyzicky namáhavou práci. Tu může zrychlit a usnadnit pařezová fréza. Díky pásům se fréza dostane i do hůře přístupných míst. Silný benzínový motor zajišťuje dostatečný výkon pro frézování menších, ale i velkých pařezů. Práce na jednom pařezu se pak počítá na minuty.

Video zde:

5. Štěpkovač

Zbyly vám větve? Nevíte, co s nimi? Sběrný dvůr je daleko, ale pálení není vhodné nebo je zakázáno? Ideální volbou je silný a profesionální štěpkovač. Zapomeňte na levné stroje z hobby marketů. Pokud se při práci nechcete zbytečně rozčilovat a chcete, aby vše šlo pěkně od ruky, zvolte motorový štěpkovač GreenMech. Tato mašina schovává pod kapotou motor o síle dvaceti pěti koní a hravě zvládne rozdrtit větve o průměru až 15 centimetrů. Výslednou štěpku můžete použít na zátop v kamnech nebo krbu, ale je také vhodná jako mulč ke stromkům na zahradě.

Video zde:

6. Minirýpadlo

Kopání, kopání a zase to kopání. Noční můra všech, kteří potřebují vyhloubit díru v rámci příprav svého stavebního projektu. Jasně, že za pomoci krumpáče a lopaty je to ta pravá chlapská práce. Ale s pomocí Minirýpadla Cat 300.9 si splníte svůj dětský sen. Snadná přeprava, jednoduché ovládání a tradice s výkonem Caterpillar.

Video zde:

7. Zakladač trávníku

Sníte o perfektním rovném trávníku? Rádi byste měli na svém pozemku trávník jako na fotbalových plochách slavných mužstev? Kromě každodenní závlahy, sekání ostrou sekačkou a intenzivní péče budete muset ideálně připravit půdu pro zasetí. K tomu, abyste docílili rovného povrchu a správně půdu zkypřili, je nezbytné použít odpovídající zařízení – profesionální zakladač trávníků. Šikovným pomocníkem pro vás bude mininakladač od výrobce Ditch Witch. Díky variabilnímu příslušenství na něj můžete snadno připojit rozrývací zuby a především samotný zakladač trávníků. Rozrývacími zuby vhodně zkypříte terén a připravíte ho na zarovnání. To poté obstará více než metr široký zakladač. Díky němu docílíte rovného povrchu s ideálně provzdušněnou plochou pro zasetí trávníku.

Video zde:

Komerční prezentace

Sedm důvodů, proč zavítat do Půjčovny strojů Zeppelin CZ