Správný výber lepidla je zárukou úspechu

Rubrika: Market

Jaro je tu a s ním přichází i přípravy na posezení na terase nebo zahrádce. Dřevěný nábytek po tuhé zimě dostal zabrat. Naštípnutý a jinak poškozený nábytek nemusí být výjimkou. Rozklížená židle nebo stůl, prasklý stolek nebo zahradní houpačka? To vše jsou časté problémy, které není těžké řešit.

Na takovéto opravy použijeme speciální napěňovací lepidlo BISON PU MAX na bázi polyuretanu. Toto „tekuté“ lepidlo, které vypadá téměř stejně, jako med, reaguje s  vlhkostí (dřeva, vzduchu) a nabývá na objemu. Nárůst je po vytvrzení 10–12 %.

Postup opravy je opravdu jednoduchý a kromě lepidla PU MAX potřebujeme ještě svorku a  ostrý nůž. Lepidlo naneseme do praskliny (pokud je úplně rozlomeno, stačí nanést na jednu stranu). Pomocí dřevěné třísky lepidlo ve spoji rovnoměrně rozetřeme.
Pokud naneseme větší množství lepidla, přebytek se po spojení dostane na povrch lepeného předmětu. Snažíme se tomuto vyhnout, a pokud se tak stane, ihned tento přebytek odstraníme (pomocí ředidla, nebo benzínu). Spojíme. Svorkou zafixujeme. Lepidlo během reakce nabývá a bez svorky dojde k roztažení spoje. Včas odřízneme přebytečné lepidlo –  asi za 3 až 4 hodiny. Po vytvrzení (24 hodin) lepidlo úplně ztvrdne a dá se odstranit jen velmi obtížně. Výsledek je téměř k nerozpoznání. Lepený spoj odolává vlhkosti i  trvalému působení vody.

www.lepidla.cz

Uložit

Uložit

Uložit

Správný výber lepidla je zárukou úspechu

Zajímavé