Pryč se zatuchlinou na chatě

Rubrika: Market

Jsme národem chatařů a chalupářů. Sotva se trochu oteplí, celá řada z nás vyráží na chatu trochu potrápit tělo, trochu si odpočinout a načerpat energii. V poslední době se chaty a chalupy staly naším útočištěm a pro mnohé z nás doslova druhým domovem. A domov musí vonět. Některé chaty ale moc nevoní, je zde cítit spíše lehce zatuchlý zápach.

Když jsem jako malá holka jezdila s babičkou a dědou na chatu na Sázavě, vždy, když jsme ji po zimě otevřeli, byla z ní cítit zatuchlina. Byla jsem dítě a tu „vůni“ jsem milovala. Nejspíš se mi to v dětské hlavičce spojilo se skotačením venku, se spoustou her, parádní houpačkou, kterou nám děda pověsil na starou jabloň, procházkami po lese a dobrodružnými výpravami po okolí. Dodnes mám tu zvláštní vůni ráda. Ale babička z ní nadšená nebyla. Je pravda, že se v domě dokázala zuby nehty držet. Ani dlouhé větrání nepomáhalo. Byl to vždy takový rituál, přijeli jsme na chatu, nejdříve otevřeli všechny dveře a okna, pak vynosili křeslo, starou pohovku a nechali je celý den na sluníčku. Koberce jsme vyvěsili na větev staré jabloně, trochu vyprášili, to mě jako malou moc bavilo. Přes takový malý plůtek jsme přehodili polštáře a peřiny. A pak jsme vše čistili a uklízeli. Večer jsme čistě povlíkli a postupně vše nanosili zpátky. Moje babička si potrpěla na čistotu, přesto bylo trochu zatuchliny v chatě pořád cítit.

Se zatuchlým zápachem se často potkáváme i nyní. V místnostech, kde se delší dobu nevětrá, nebo se větrá jen omezeně, se drží více vlhkosti, která je ideálním prostředím pro růst různých „potvůrek“ jako jsou plísně, bakterie nebo houby. Jejich působením vzniká zatuchlý zápach. Vzduch bývá těžší a hůře se v něm dýchá. Není to ale jen otázka zápachu, zde jde o zdraví. Například plísně mohou způsobovat i závažné zdravotní problémy, jako jsou alergie, bolesti hlavy nebo potíže s dýcháním. Zatuchlo na chatě mít nechceme.

Pryč se zatuchlinou

Co s tím? První věcí, která se doslova nabízí, je pořádně vyvětrat tak, aby se všude i v těch nejmenších zákoutích, vyměnil vzduch. Druhá věc, která nás čeká, je vše pečlivě vyčistit, umýt a vyprat. I tak ale zápach zmizí jen na chvíli, a jak odjedeme, vrátí se. Proto je důležité odstranit příčinu tzn. zajistit prostředí s optimální vlhkostí. Pomáhá intenzivní krátké větrání, které ale v momentě, kdy chatu opustíme nelze zajistit. Pak nastupuje praktický pohlcovač vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcuje vlhkost ze vzduchu pomocí speciálních tablet a sráží ji v tekutinu. Pracuje zcela sám, nepotřebuje ani zásuvku ani žádnou baterii. Funguje na základě tablet, které nasávají vlhkost ze vzduchu, postupně se rozpouští a vytváří modrou tekutinu, kterou je možné pozorovat ve spodní části pohlcovače, odkud ji snadno vylijete, například do toalety. Jedna tableta vydrží fungovat cca 3 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní.

Výrobky Ceresit STOP VLHKOSTI lze zakoupit například zde.

Nové tablety inspirované přírodou

Nové tablety Ceresit STOP VLHKOSTI snadněji pomohou docílit příjemného prostředí. Eliminují zatuchlý zápach a prostor navíc provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Na výběr jsou v různých variantách, rozkvetlá Provence provoněná nádhernou levandulí, jemné luční květy, nebo osvěžující síla vodopádů. Do chaty lehce provoněné přírodními vůněmi se každý bude rád vracet.

 

 

Chcete si vůně prohlédnout? Podívejte se na krátké video.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz

Komerční prezentace

Pryč se zatuchlinou na chatě