Dokonale krásná dlažba v imitaci mramoru, kamene či betonu? Jedině na velkém formátu

Rubrika: Market

Chtěli byste, aby se každému hostu při vstupu do vašeho interiéru úžasem podlomila kolena? Garantujeme vám, že se tak stane, když se dominantou vašeho obýváku, kuchyně či koupelny stane keramická dlažba v imitaci přírodních materiálů – mramoru, dalších kamenů, a také třeba betonu ve velkých rozměrech. V zahraničí jsou obklady a dlažby velkých rozměrů mimořádně oblíbené a postupnou popularitu si získávají i u nás. Velký formát působí luxusně a reprezentativně a mezi dlaždicemi je minimum spár. Hodí se naprosto všude a dokonce i do menších místností, které opticky zvětší.

Říká se, že zvyk je železná košile. A platí to také při výběru keramických dlažeb a obkladů do interiéru. U nás v Česku jsou mnozí lidé již léta zvyklí zejména na menší formáty obkladů a dlažeb. Z větších rozměrů mají tak trochu obavy, protože neznají jejich úžasné benefity pro interiér. V zahraničních interiérech je ale situace zcela jiná. Například v Itálii, ve Francii, v Německu či v USA se dlažby velkých rozměrů používají zcela běžně.

I takto může v interiéru vypadat keramická dlažba imitující mramor. Na obrázku je dlažba s názvem Canova.

Proč budou dlažby v imitaci mramoru či kamene v interiéru nejkrásnější ve velkém formátu?

Zejména krása přírodního materiálu nejdokonaleji vynikne na dlažbách a obkladech ve velkých formátech. Velkoformátové dlažby v imitaci mramoru nebo dlažby v imitaci kamene budou v interiéru vytvářet dokonalý vow efekt. Společnost M.B.KERAMIKA se na keramické dlažby velkých rozměrů specializuje a postupně se zasazuje o to, že si popularitu získávají i u nás. Na veletrzích každoročně pro své zákazníky hledá nové a nové designy dlažeb a na český trh přináší aktuální trendy. Řadu keramických dlažeb a obkladů ve velkém formátu má firma skladem k okamžitému odběru.

I takto může v interiéru vypadat keramická dlažba v imitaci kamene. Na obrázku je dlažba All Over.

Co jste možná o dlažbách v imitaci mramoru, kamene a betonu velkých rozměrů nevěděli…

  • Čím větší rozměr dlažby, tím lepší designový efekt. Kresba mramoru, kamene, a také betonu nejdokonaleji v interiéru vyniká na keramických dlažbách ve větších rozměrech, jako například 60×120 cm, 75×150 cm, 120×120 cm, 120×240 cm, 120×270 cm a dalších. V současnosti největší dostupný rozměr je 160×320 cm. Naopak keramické imitace betonu, kamene či mramoru v menších rozměrech v interiéru příliš nevyzní. Protože platí: Čím menší formát, tím méně kresba přírodního materiálu v interiéru působí. A to by byla škoda.

Struktura přírodního materiálu, jako například mramoru, nejdokonaleji vynikne na velkém formátu. Na obrázku keramická imitace s názvem Cosmopolitan.

  • Čím větší rozměr dlažby, tím menší počet spár. Mezi dlažbami v imitaci betonu, mramoru a kamene ve velkých rozměrech bude méně spár než mezi dlažbami menších rozměrů. Tím pádem bude v interiéru i méně míst, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Čím větší bude mít dlažba rozměr, tím budou v interiéru jednotnější, souvislé plochy takřka beze spár. Naprostá většina dlažeb v imitaci kamene, mramoru či betonu je rektifikovaná a lze je tak pokládat s minimální spárou, například 2 mm.

Čím méně spár v interiéru, tím lépe. Na obrázku je dlažba imitující beton Art.

Dlažby a obklady ve velkém rozměru s malým počet spár opticky zvětší i malé místnosti

Myslíte, že dlažba a obklady v imitaci betonu, kamene či mramoru ve velkých formátech jsou vhodné jen do velkých místností? Omyl! Jsou velmi vhodné i do středně velkých a malých místností, které opticky zvětší. Dokonalý design dlaždic ve velkém formátu přitáhne pozornost jako magnet a odpoutá pozornost od velikosti místnosti. Díky menšímu počtu spár bude každá místnost působit ucelenějším a celkově prostornějším dojmem. Hledáte velké koupelnové obklady? Inspiraci a řadu krásných designů najdete na Obklady do koupelny.

Realizace koupelny zákazníka společnosti M.B.KERAMIKA. Velkoformátová dlažba v imitaci betonu je položena na podlaze i na stěně jako obklad.

Dlažba se dá využít i na stěnu, kde může být alternativou obrazu nebo jiného uměleckého díla

Dlažba ve velkém formátu bude vypadat skvěle také na stěně jako obklad. Dá se využít jako obklad za kuchyňskou linku, za čelo postele, kolem krbu a na mnoha dalších místech. Některé designy dlaždic dokonce mohou na stěně spolehlivě nahradit obrazy a jiná umělecká díla… Odborníci z online centra M.B.KERAMIKY vám rádi doporučí originální řešení pro váš interiér, pro inspiraci vám mohou poslat fotografie a videa dlažeb a udělají pro vás i mnoho dalšího.

Dlažba imitující mramor Jewels vypadá perfektně i za čelem postele, kde připomíná umělecké dílo.

Komerční prezentace

Dokonale krásná dlažba v imitaci mramoru, kamene či betonu? Jedině na velkém formátu