Keramické obklady a dlažby: Dokonalý základ pro interiér v každém stylu

Rubrika: Market

Chtěli byste si zařídit interiér, který má šmrnc? Líbí se vám minimalistický, rustikální, industriální či luxusní styl bydlení? Zařizovat je nejlepší, jak se říká, od podlahy. Keramické dlažby a obklady mohou být tím nejlepším řešením. Ať už zvolíte keramickou imitaci mramoru, betonu či dřeva, nebo jinou možnost – všechny mají tak obrovskou škálu designů, že si vybere milovník každého stylu. Kromě krásného vzhledu je výhodou dlažeb a obkladů z keramiky také dlouhá životnost a snadná údržba. Inspirujte se jak designovými fotografiemi, tak snímky z domácností zákazníků.

Keramické obklady a dlažby jsou vyrobeny nejmodernějšími technologiemi digitálního tisku, které jim umožňují vtisknout dech beroucí podoby. Například keramické imitace dřeva, mramoru nebo jiných kamenů budou pravé přírodní materiály připomínat nejen na pohled, ale i na dotek svou strukturou. Dokonale propracovaný design mají také keramické imitace betonu nebo dlažby s různými vzory.

Keramické dlažby jsou častokrát nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů, jako například kamene. Na obrázku je detail dlažby Frame.

K jakému stylu bydlení se jednotlivé typy dlažeb hodí?

Dlažba v designu mramoru se hodí pro luxusní styl bydlení, jiné imitace kamene jsou vhodné i pro venkovský či minimalistický interiér

Dlažby v imitaci mramoru jsou vhodné zejména pro vytvoření moderního a luxusního stylu bydlení. Interiér bude působit ohromujícím dojmem. Kresba mramoru nejdokonaleji vynikne na obkladech a dlažbách z keramiky ve velkých formátech, jako například 90×90 cm, 40×120 cm, 60×120cm a dalších rozměrech. Platí zde pravidlo: Čím větší bude mít keramická dlažba či obklad imitující mramor rozměr, tím bude interiér působivější.

Keramická dlažba v imitaci mramoru s názvem Cosmopolitan ve velkém formátu působí v interiéru luxusním dojmem.

Líbí se vám design kamene, ale nepreferujete mramor? Zvolit můžete jiné typy dlažby v imitaci kamene. Jsou vhodné pro vytvoření bydlení prakticky v jakémkoliv stylu – minimalistickém, venkovském, provensálském nebo v jiném. Výsledný efekt se bude odvíjet od zvoleného typu dlažby, tedy toho, jaký kámen bude napodobovat a jaký bude mít povrch.

Keramické dlažby a obklady jsou vhodné i do koupelny. Jakou atmosféru navodí imitace kamene, nebo vzorované dlažby?

Dlažba imitující kámen s názvem Petra Solis je vhodná například pro vytvoření venkovského nebo středomořského stylu bydlení.

Keramické dlažby a obklady jsou vhodné do všech místností interiéru, například obýváku, kuchyně či koupelny. Chtěli byste více inspirace pro vaši koupelnu? Najdete ji na Obklady do koupelny.

Líbí se vám vintage koupelny s atmosférou starých časů? Dokonalým řešením může být dlažba Kilim v kombinaci s bílým koupelnovým obkladem.

Dlažby imitující beton se budou líbit nejen milovníkům industriálního stylu, mohou působit také minimalisticky nebo elegantně

Milovníkům syrového industriálního stylu, ale také třeba útulného rustikálního stylu, kápnou do noty dlažby v imitaci betonu. Kromě šedé mohou mít i jiné barvy – černou, zelenou, modrou či oranžovou. Celkový styl a ladění interiéru opět podtrhne zvolený typ dlažby nebo obkladu, jejich barva, povrch a rozměr.

Dlažba imitující beton s názvem Glocal je v moderní koupelně položena i na stěně jako obklad. Atmosféru koupelny podtrhuje také atypická vana či umyvadlo.

Zákaznice společnosti M.B.KERAMIKA toužila po minimalistické a elegantní jídelně, propojené s obývákem. Odborný prodejce ji při návštěvě brněnského studia ukázal několik vzorků obkladů a dlažeb a představil možnosti. „Vzorky mi dokonce osobně přivezl do rozestavěného domu. Přímo doma jsem tak mohla obklady a dlažby srovnávat a utvrdit se v barevném ladění,“ uvedla zákaznice a doplnila, že je spokojená nejen s designem, ale také údržbou dlaždic. Stačí je vytírat prostředkem na keramickou dlažbu a podle jejích slov na ni není vidět každé šlápnutí.

Zákaznice M.B.KERAMIKY zvolila do jídelny propojené s obývákem keramickou dlažbu s názvem Beton s efektním kontrastem lesku a matu na svém povrchu.

Dlažba v imitaci dřeva zapadne do každého stylu interiéru, její design bude působit útulně

Dlažby v imitaci dřeva jsou vhodné pro každý styl bydlení – rustikální, venkovský, či moderní…Vždy budou navozovat pocit tepla domova. Další zákazník M.B.KERAMIKY hledal keramickou dlažbu imitující dřevo, která se bude hodit do severského konceptu bydlení s industriálními prvky. Odborný prodejce mu doporučil několik možností. „Vybral jsem to nejlepší řešení z hlediska designu, kvality i ceny. Dlažba vypadá jako pravá dřevěná podlaha,“ uvedl zákazník.

Zákazník M.B.KERAMIKY si do obýváku v severském stylu s industriálními prvky vybral dlažbu imitující dřevo s názvem Wood Relive.

A jaký styl bydlení preferujete vy? Specialisté firmy vám rádi poradí s výběrem keramického obkladu či dlažby do vaší koupelny či kuchyně také online na chatu a pošlou spoustu inspirace. Řadu dlažeb a obkladů má společnost skladem k okamžitému odběru. Oživit je mohou i mozaiky.

Komerční prezentace

Keramické obklady a dlažby: Dokonalý základ pro interiér v každém stylu