Proč si pořídit bezpečnostní dveře a jak vybrat ty správné?

Chcete si pořídit nové vstupní dveře, které budou dostatečně kvalitní a odolné proti případnému vniknutí zlodějů nebo s protipožární odolností? V takovém případě se zaměřte konkrétně na bezpečnostní dveře. Jaké výhody nabízí a na co si dát pozor při výběru té nejvhodnější varianty? To se dozvíte v tomto článku.


Lepší úroveň ochrany před poškozením

Bezpečnostní dveře pomáhají vytvořit lepší bariéru před vniknutím do bytu či rodinného domu. Aby bylo jasné rozdělení podle poskytované ochrany, můžete u bezpečnostních dveří najít hned několik tříd. Obecně se doporučuje ideálně 3. bezpečnostní třída či 4. Záleží na tom, v jaké lokalitě bydlíte a co všechno od nových dveří očekáváte. Kromě bezpečnosti z pohledu vniknutí zloděje je důležité sledovat i to, jestli mají dveře protipožární vlastnosti.

Montáž vstupních dveří do bytu i rodinného domu

V případě pořízení bezpečnostních dveří jde o dobré řešení do bytu i rodinného domu. Podle toho, zda se jedná o vstupní dveře do chodby nebo přímo ven, je dobré vybrat také stupeň tepelné izolace. U kvalitních dveří v dané bezpečnostní třídě to však zpravidla nebývá problém.

Důležitá je i kvalita kování

Při výběru nejlepších bezpečnostních dveří je důležité sledovat nejenom kvalitu a zpracování konkrétních dveří, ale také to, jaké je kování. Kvalitní zámek je totiž jedním z důležitých předpokladů, jak zamezit vniknutí zlodějů. U bezpečnostních dveří by to mělo být samozřejmostí.

Výběr podle ceny

I přesto, že je cenové kritérium poměrně důležité, rozhodně by se nemělo jednat o hlavní parametr pro výběr nejlepších bezpečnostních dveří. Jde totiž o investici, kdy takové dveře bez problémů vydrží klidně i desítky let. Na konkrétní cenu se přeptejte v rámci cenové nezávazné kalkulace. Problémem nejsou ani atypické dveře v netradičních rozměrech či historickém rázu.

 

 

 

Komerční prezentace

Proč si pořídit bezpečnostní dveře a jak vybrat ty správné?

Zajímavé