O bazénech s pozinkovanou konstrukcí a vnitřní fólií

Rubrika: Market, Zahrada

Hledáte a nevíte jaký je nejlepší bazén? Chcete dobrý poměr cena / výkon? Zkuste se podívat na nadzemní nebo zapuštěné bazény z pozinkované konstrukce a s vnitřní fólií.

Ať už se jedná o nadzemní nebo zapuštěný bazén, vždy doporučujeme udělat betonovou desku. Bazény se přes zimu neskládají a životnost konstrukce je kolem 20 až 25 let. Proč si kazit dno pískovým nebo hliněným podkladem, který je nestabilní, když můžete mít perfektně hladké a rovné dno díky betonové desce. Bazén na nezpevněných plochách pracuje a může dojít k vadě na konstrukci a fólii. To se může projevit šikmou hladinou vody, boulemi na fólii, nerovným dnem a horšími podmínkami pro luxování nečistot z bazénu.

Nadzemní bazény mají hloubku 1,2 m a jedná se kruhové bazény. Bazény s hloubkou 1,2 m nepotřebují žádnou opěrnou konstrukci, ale nicméně si můžete bazén obezdít ztraceným bedněním nebo dřevem pro lepší design. Bazén se může nechat i polepit fólií. Ne každému se líbí koukat na bílou konstrukci.

U zapuštěných bazénů s hloubkou 1,5m se už dělá obezdění. Když je to kruhový bazén, dělá se betónové obsypání kolem dokola. Nejdříve se ale ke stěně bazénu dá polystyréna poté suchý beton. Bazén musí být již naplněný vodou, jinak hrozí prolomení stěn do bazénu. Pokud je to oválný bazén, tak se staví boční stěny ze ztraceného bednění a zbytek se obsype suchým betonem jako u kruhového bazénu. 

I bazény s  hloubkou 1,2 m se dají zapustit. Bazény s hloubkou 1,5 m musí být minimálně ze 2/3 zapuštěné v zemi.

Součástí bazénu je bazénová fólie 0,6 mm silná. Dá se pořídit i silnější 0,8 mm. Na výběr je i několik dekórů. Většina zákazníků si jistě vybere. Životnost fólie 0,6 mm je kolem 10-11 let. U fólie 0,8 mm je to 12-13 let. Komu se koupou v bazénu domácí mazlíčci, je lepší určitě fólie 0,8 mm silná.

Životnost konstrukce a fólie je jistě zajímavá. Další výhoda? Stavba bazénu svépomoci. Bazény se dají postavit svépomoci, pokud je člověk trochu řemeslně zdatný. Na ukázku můžete zkouknout i manuál jak se staví bazén svépomocí s manuálem o stavební připravenosti pro zapuštěné i nadzemní bazény.

Technologie jsou individuální záležitostí a vždy se sestavují k velikosti bazénu a k požadavku zákazníka. Někdo chce bazén co nejjednodušší a někdo zase bazén se světly, topením, zastřešením, protiproudem… Technologii je možné si dodat i vlastní. Nicméně v rámci časové akce máte slevu 20% na nákup technologie s koupí bazénu v e-shopu www.bazeny-obchod.cz

 

Ceny nadzemních bazénů startují již od 15 tisíc s vnitřní bazénovou modrou fólií 0,6 mm silnou.

 

 

Komerční prezentace

 

O bazénech s pozinkovanou konstrukcí a vnitřní fólií