Povlečení pro útulnou chalupu

Rubrika: Market

Čím dál příjemnější počasí nás láká trávit na zahrádkách a chalupách celé dny. Nebo i noci? Poradíme vám s výběrem ložního povlečení, abyste si ve svých druhých domovech užili v dokonalém pohodlí každou minutu. Zasloužíte si to!

Konečně můžeme naplno otevřít okna našich milovaných chat a chalup a zvolat: „Jaro, vítej!“. Těšíme se z probouzející se přírody, ranního zpěvu ptáků a prvních okamžiků, kdy zaboříme své ruce do chladivé hlíny. V jarní euforii plné nezapomeňte ani na své (nejen) víkendové oázy klidu, které nám nabízejí útočiště od všech všedních starostí. Udělejte si radost novým povlečením, díky kterému se noci na chalupě stanou ještě příjemnějšími.

Praktický krep

Krep má stejné materiálové složení a užitné vlastnosti jako bavlněné povlečení. Základem je přírodní vzdušný materiál vyrobený ze 100% bavlny v plátnové vazbě. Označení „krep“ napovídá, že má látka vlnitý povrch, kterého se dosahuje finální úpravou tkaniny. Bavlněné povlečení s krepovou úpravou se téměř nemačká, snadno se udržuje, nežehlí se a vyniká praktickým moderním vzhledem.

Náš tip:Krepové povlečení kombinujte s prostěradly jersey nebo froté.

Krepové povlečení Pierre.

Krepové povlečení Sierra.

Hřejivý flanel

Flanel je přírodní materiál vyrobený ze 100% bavlny v plátnové vazbě a má proto všechny její vlastnosti – je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Liší se však povrchem, který je speciálně upraven tzv. počesáním. Počesáním vzniká na vnější straně látky jemný vlas, díky kterému se flanelové povlečení vyznačuje mimořádnou hebkostí a vysokou hřejivostí. Z tohoto důvodu je flanel oblíbený zejména během zimních měsíců, ale v chladné světnici si ho můžete užívat klidně celý rok.

Digitálně tištěné bavlněné povlečení Daňci.

Novinka 2021: Bavlněné povlečení Season.

Digitálně tištěné bavlněné povlečení Silencio.

Hebký úplet

Povlečení v materiálovém provedení Mako jersey je vyrobeno z výběrových přízí 100% egyptské bavlny. Jedná se o jeden z nejhebčích materiálů, které se z bavlny vyrábějí, je prodyšný a velmi dobře absorbuje vlhkost. Přestože je materiál velmi jemný a pružný, je zároveň tvarově stálý a oproti jiným bavlněným materiálům nevyžaduje náročnou údržbu. „Povlečení doporučujeme prát na dlouhý bavlněný program při teplotě 40 °C s použitím nižších otáček při ždímání. Látce nejlépe svědčí volné sušení a není nutné ji žehlit,“ radí Kateřina Vařechová, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradičního českého výrobce ložního povlečení a bytového textilu.

Povlečení Elis v provedení Mako jersey.

Povlečení Natur v provedení Mako jersey.

Česká klasika i světové trendy

Kouzlu nestárnoucích kreseb Josefa Lady, které jsou pro mnohé z nás symbolem dětství, harmonického venkova a české tradice, lze jen stěží odolat! Svěží jarní atmosféru do vaší ložnice vnese bavlněné povlečení Jaro na vsi. „Ladovy obrázky ožily na dekoračních bavlněných povlacích, kuchyňských utěrkách, prostírání i ložním povlečení. Velice nás těší, že se tato kolekce stala srdcovou záležitostí i našich zákazníků a zákaznic,“ dodává Kateřina Vařechová. Společnost Matějovský představuje každý rok desítky nových vzorů povlečení, mezi kterými najdete i kousky přímo stvořené pro vaši hýčkanou ložnici na chalupě. Dáte přednost květinovému povlečení, decentnímu vzoru, nebo malované klasice?

Jaro na vsi podle Josefa Lady.

Povlečení Čtvero ročních období z kolekce Josef Lada.

Přečtěte si více: Povlečení pod drobnohledem. Víte, v čem je flanel lepší než mikroplyš?

Foto: Matějovský a.s.

Komerční prezentace

Povlečení pro útulnou chalupu

Zajímavé